mrb ustam benim vestel wmk 1000 t çamaşır makinam var suyu ısıtmıyor geçenlerde yazmıştı rezistansın kablosu yerinden çıkmış kabloyu taktım makina normal çalışmaya başladı fakat dikkat ettim hala suyu ısıtmıyor resistansı söktüm direk 220 verdim ve çalıştığını gördüm sorun başka nerde olabilir nasıl tespit edebilirim kartı söktüm servise götürdüm kontrol etsin arızalı parça varsa tespit etsin değiştirsin diye fakat servis tamirat işi yapmıyor kartın yenisini vermeyi teklif ettiler fiyatı 180 tl benim için çok fazla kendim arızalı parçayı bulmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

ali ustamm benım elimde vestel wms 1000c makine var şimdi sorun söle makineye ilk yapılan işlem amortisor deişimi idi ancak bunları deıstıkten sonra makine dort bes yıkama yaptı bı sorun yoktu sonra sıgorta attırmıs ve baktıgımda ısıtıcı sensor kablosunun cıkık oldugunu ve kart uzerınde sensor yollarının yanık oldugunu gordum tamır ettım kartını yerıne taktıgımda makıneye hıc elektrık gelmedı sırasıyla kabloları ventıllerı pompayı emnıyet anahtarını kontrol ettım hersey normall amaa gene elektrık gelmedı kartın uzerıne dırek 220 verdım ne ısık yandı ne bısey program cıhazına baglı bulunan acma kapama swıcını olctuum oda saglam ama bırturlu elektrık gelmıyo sebeke kablosu saglam gerıye kondansator kalıyor amma onu devre dısı bıraktıgımda gene gelmedı ne yapabılırımm yardım edersen sevınırımm

ali ustamm benım elimde vestel wms 1000c makine var şimdi sorun söle makineye ilk yapılan işlem amortisor deişimi idi ancak bunları deıstıkten sonra makine dort bes yıkama yaptı bı sorun yoktu sonra sıgorta attırmıs ve baktıgımda ısıtıcı sensor kablosunun cıkık oldugunu ve kart uzerınde sensor yollarının yanık oldugunu gordum tamır ettım kartını yerıne taktıgımda makıneye hıc elektrık gelmedı sırasıyla kabloları ventıllerı pompayı emnıyet anahtarını kontrol ettım hersey normall amaa gene elektrık gelmedı kartın uzerıne dırek 220 verdım ne ısık yandı ne bısey program cıhazına baglı bulunan acma kapama swıcını olctuum oda saglam ama bırturlu elektrık gelmıyo sebeke kablosu saglam gerıye kondansator kalıyor amma onu devre dısı bıraktıgımda gene gelmedı ne yapabılırımm yardım edersen sevınırımm

ntc 5 v ile çalışır yüksek gerilim ve altarnatif gerilime maruz kalmışsa kartınızın üzerindeki işlemcinin sağlam kalma şansı hiç yok
kart işlemci hatası

Ustam gecen gun mesaj atmistim wmk cls 1200 vestel camsir makinasi sikma islemi yapmiyor ben patlak yeri onardim gene olmadi resimde gorulen siyah yer patlakti uc bacakli direc kisa devre olmustu kapi kilidinden dolayi sizce patlak yeri tekra degissek ne olur

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 1394458319923.jpg
    1394458319923.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 100
  • 1394458378533.jpg
    1394458378533.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 97
Sa hocam vestel wmc6090c E4 arıza veriyor sebeb nedirr

Sa hocam vestel wmc6090c E4 arıza veriyor sebeb nedirr

https://www.kontrolkalemi.com/forum...64-vestel-camasir-makineleri-dokumanlari.html
45-46 005.jpg

USTAM MERSİNDEN SELAMLAR westel wmk cls 1200 vestel camsir makinasi sikma islemi yapmiyor ekranda out yazısı çıkıyor sıkmak istiyor olmuyor ekran sıkmaya geçeceğinde sönüyor ışılar azalıyor sıkamıyor. role den çıt çıt ses geliyor . arıza besleme katındaki kondansötörmü. sıkma rolesimi. başka nedir takıldım kaldım bir yardımcı olsanız acil tecrübeli ustalarım için basit olabilir ama beni çok uğraştıracak gibi

linki açııp bakamıyorum indiremiyorum. yada doyalar kaldırılmış. westel wmk cls 1200 vestel camsir makinasi sikma islemi yapmiyor ekranda out yazısı çıkıyor sıkmak istiyor olmuyor ekran sıkmaya geçeceğinde sönüyor ışılar azalıyor sıkamıyor. role den çıt çıt ses geliyor . arıza besleme katındaki kondansötörmü BU KONUDA küçükde olsa bir öneriniz varmı. yoksa dosyaları naçanbilsem çok daha iyi ama açılmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri