Vantilatör Kartı

Arkadaşlar vantilatör fişe takınca motordan ses gelmiyor. Motor sağlam geldi gözüme kart kısmına baktım. İşaretli kondansatör Dijital multimetre de ohm kademesinde ölçerken değer vermedi. Bu bozuksa alet çalışmaz mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-06-02-45-28-361.jpeg
    Screenshot_2019-08-06-02-45-28-361.jpeg
    663.1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20190806_023832.jpg
    IMG_20190806_023832.jpg
    245.8 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20190806_023819.jpg
    IMG_20190806_023819.jpg
    331.1 KB · Görüntüleme: 21
Ohm kademesinde ölçülmez belli ki elinizde uygun alet yok ve bilgi eksiğimiz var, TV tamircisine veya elektronik tamirler de yapan elektrikcilere basvurunuz.

Adam kendi tamir etmek istiyor belki
A noktasından B noktasına gitmek isteyip ehliyeti olmayana araçla nasıl gidebileceğini mi anlatayım!

O zaman başlayın yardım edin, a fan z ye elektrigi anlatın, elk. cihazlar, elektronik ve aktif-pasif elemanlari, sonra dmm kullanımı, trafosuz besleme en son da güvenlik konusunu ...

Kin gutmeyi bırakın sağlığınıza daha iyi gelir!

A noktasından B noktasına gitmek isteyip ehliyeti olmayana araçla nasıl gidebileceğini mi anlatayım!

O zaman başlayın yardım edin, a fan z ye elektrigi anlatın, elk. cihazlar, elektronik ve aktif-pasif elemanlari, sonra dmm kullanımı, trafosuz besleme en son da güvenlik konusunu ...

Kin gutmeyi bırakın sağlığınıza daha iyi gelir!
Öncelikle cevap için teşekkürler.. Ben hep kapasitörleri ohm ve ya buzzer kademesinde ölçerim ve hep sonuç alırım belli ki sizde bilgi eksikliği var. Sadece o kapasitör bozuk olması aletin çalışmamasının sebebi olabilir mi onun için soru sordum.

Yoksa aynı kapasitörden alıp değiştirmek çocuk oyuncağı benim için o kadar ucuz bir devre elemanının için tamirciyi bir vantilatör parası daha veremem...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle cevap için teşekkürler.. Ben hep kapasitörleri ohm ve ya buzzer kademesinde ölçerim ve hep sonuç alırım belli ki sizde bilgi eksikliği var. Sadece o kapasitör bozuk olması aletin çalışmamasının sebebi olabilir mi onun için soru sordum.

Yoksa aynı kapasitörden alıp değiştirmek çocuk oyuncağı benim için o kadar ucuz bir devre elemanının için tamirciyi bir vantilatör parası daha veremem...
siz haklısınız ben cahilim ...

sayın erencannnnn aynı tutumunuza devam ederseniz forumdan süresiz uzaklaştırılacaksınız.
siz haklısınız ben cahilim ...
Böyle çocukça küstah bir cevap da size yakışırdı bayım. Bu foruma yardım almak için üye olmuştum fakat egosu bilgisinin önüne geçen insanlar varmış
Ne dememi bekliyordunuz cevap bile vermek hata, ne mezunu oldugun
Sorduğum soruda işaretli devre elemanı bozuk olmasından dolayı aletin çalışmamasının gibi bir durumu olabilir mi onu sordum? Çalışır ya da çalışmaz gibi tek kelime cevap vermeniz yeterliydi insanları statüsüne göre yargılamak zaten sizin gibi insanlara yakışır.

Son düzenleme:
Yukarıdaki mesajinizda gulecektim de birileri yine kırılır dedim. Ne dememi bekliyordunuz cevap bile vermek hata, elma demesini de bilirim alma demeyi de ... Konu sadece eleman değişimi değil, birşeyi bildiğinizi sanıyor ve diretiyorsunuz belki de meslektekileri kucumsuyorsunuz. Amacım arızayı buyutmemeniz veya kendinize zarar vermemeniz.

Lafı uzatmadan örnek vereyim halojen ampul ile Xenon ampul görevleri aydınlatmak da olsa aynı şekilde olculemezler.

Size arızayı bulmada başarılar kolay gelsin.

Yukarıdaki mesajinizda gulecektim de birileri yine kırılır dedim. Ne dememi bekliyordunuz cevap bile vermek hata, elma demesini de bilirim alma demeyi de ... Konu sadece eleman değişimi değil, birşeyi bildiğinizi sanıyor ve diretiyorsunuz belki de meslektekileri kucumsuyorsunuz. Amacım arızayı buyutmemeniz veya kendinize zarar vermemeniz.

Lafı uzatmadan örnek vereyim halojen ampul ile Xenon ampul görevleri aydınlatmak da olsa aynı şekilde olculemezler.

Size arızayı bulmada başarılar kolay gelsin.
Cevap için teşekkürler ilk mesajlarda küçümseyici üslüp yerine bu üslupla mesaj verseydiniz daha doğru olurdu ve ben size öyle davranmazdım. Arızayı bulurum ya da bulmam bu sıcakta en hızlı şekilde tamir edebilirsem benim için iyi olurdu. Ama tamirciye götürürüm ve ben de kimseyi küçümsemem buna emin olunuz.

Arkadasim Bülent abi aslında senin zarar görmemeni istiyor.Burada senin gibi bir çok insan soru soruyor bende soruyorum ama karsidakilerin sana anlatacakları senin anliyacagin kadardır.Yani Bülent abi sana söyler ama sorduğun soruya cevap en uygunu bu

Vantilatör motorları içinde sargı kısmında ya ptc bulunur yada sigorta bulunur kart çıkışını olctunuzmu çıkış varmı ?yardımcı sargı ve ana sargı varmı ?Motorun sargilarini olctunuzmu?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri