Vakitmatik ayar sorunu

rsimsek

Profesyonel Üye
Merhabalar arkadaşlar, aşağıda görseli olan biraz eski model bir vakitmatik var. Tarihi hatalı gösterirken dikkatimi çekti ayarlayabilir miyim diye. Sol üst taraftaki 5 adet düğme ile en sağdakine basınca ayar durumuna geçiyor. Bastıkça sırasıyla saat, dakika, gün, ay ve yıl arasında geçiş yapıyor. Üçüncü ve dördüncü düğmeler ile hangi alanın üzerindeyse onu artırıp azaltabiliyor. Birinci düğme sanırım yaz saati olarak bir saat önceye saati getiriyor. İkinci düğmeyi anlayamadım. Sorun şu ki, +3 saat olan zaman farkımızı ayarlamak gerekiyor. Sanırım sabit girilmiş tarihe göre ya da ben bulamadım. Saati değiştirsem de nedense vakitlerin değişmediğini gördüm. Araştırdığım kadarıyla bu tür vakitmatikler il plaka kodu ile merkezin zamanını veriyor. Merkeze olan uzaklığa göre de eksi ya da artı yönde kaç dakika ise girilince mevcut bölgenin vakitlerini veriyor. Bir diğer yöntem de bulunulan bölgenin enlem boylamı girilerek de vakitler hesaplatılabiliyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Üzerindeki yazan telefon kullanılmamakta. Firma desteğine ulaşamadım. Ulaştığım birisi üzerindeki entegreleri (pic) belli bir ücret karşılığında programladığını söyledi. Fakat bulunduğum yere epeyce uzak. O yüzden burada bu konuda bilgisi olanlar olabilir diye sorayım dedim.
Hayırlı işleriniz olsun.

1667894360669.png

Yok, bendeki böyle olmuyor.

KİTAPCIĞI ? ( İnt link veya yayınlama pdf gibi )

+ 3 ( ZAMAN ) yeri bulunup ayarlama ÖRNEĞİN YURT DIŞI GİBİ .

Firması ile görüşme yapılıp çip gönderimi ?
Veya kendiniz kodlama !!!

İçini de açıp bakmam lazım. İmam izin verirse. Gerçi bu halde işe yaramıyor. Pic programlayıcım var da kod lazım.
Saat dilimi ve koordinat girişi olsa çözüm olabilir. Herhangi bir dökümana rastlamadım.

İçini de açıp bakmam lazım. İmam izin verirse. Gerçi bu halde işe yaramıyor. Pic programlayıcım var da kod lazım.
Saat dilimi ve koordinat girişi olsa çözüm olabilir. Herhangi bir dökümana rastlamadım.

Tam bilmiyorum firması ile görüşme yapmanız
FİRMADAN İSTEK YAPMANIZ . ( güncelleme dosyası )

Bu tip günceleme ile olur ?????? gibi . ( içeriğini tam bilmek gerek yoksa pert olma )

DİĞER BİR FİRMANIN

http://www.vakitmatik.org/update/update.html

https://www.tmdijital.com/vakit-guncelleme-sayfasi.html

Firmaya ulaşamadım, üzerindeki telefon kullanılmıyor.

Cihazı açtım, içinde bir adet 74HC573S entegresi ve bir adet Atmel AT89C52 mikro denetleyici var. Programı bulunursa yeniden programlanması gerekiyor. Forumda veya geçerken bu işle iştigal eden biri olursa çok makbule geçer.:)
1668151019992.png

1668151040380.png

1668151056565.png

1668151071247.png

Bu cihaz için yazılmış yazılım var ise buna yüklenebilir.

Her vakitmatik yazılımı birbirine uymaz. Buna yeni yazılım yazmak astarı yüzünü geçer kimse uğraşmaz.

En güzeli var ise bunun nasıl ayarlayacağım ile ilgili bilgiye erişmek. Başka türlü zor.

Bir yerlerde yazılımı muhakkak vardır. Bulunduğum yere epey uzak bu cihazları güncelleyen birisi var. Mecburen ona ulaşmaya çalışacağım. Buradan birinde yazılım olsaydı kendim programı atabilirdim. Cihazı inceleyip ters mühendislikle devresine göre program üretmek tabiki zor ve değmez. Zaten güncel benzerlerinin satışı 1500-2500 TL arası.
Aslında sadece saat ve tarih ayarını yapabildim. Konum, plaka gibi bir ayara ulaşamadım. Yani konuma göre program yazılmaz herhalde!?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri