Vaillant kombi petekler de surekli isinip soguyor

Secamania

Üye
vailant vuw serisi eski anolog bir kombi var evde

sorun şu kombiye baktırdık .dışardan bir adam geldi senelik bakımını yaptı .hava bastı falan

ama böyle bir sorun baş gösterdi . petekler tam ısınırken birden soğuyor tekrar ısınıyor bu sürekli devam ediyor .

yalnız sıcak su kullamımı çok çok iyi soğuma vs hiç olmuyor bu konuda çok iyi gerçekten

fakat bu petek soğuyor ısınıyor sürekli aynı olmasının sebebi ne olabilir .

bakımı yapan adam şimdi ben anlamam ben Bakım yaptım . servis çağırın diyip kestirip attı . bir nevi kaçtı

peteklerin havasını aldık . 1.5 bar suyu bastık . ama bu sorun var tam petek ısınıyor derken ılışıyor tekrar dan ısnıyor döngü hep böyle .

Ayrca dun bir servis cagirdim , geldi baktilar . Daha bir test yapmadan, direk anakart arizali diyip gittiler.

Bu bana pek inandirici gelmedi. Bu arizanin sebebi gercekten anakartmi ?

bilgisi olan varmi. Adam idda etti anakart arizasi diye . Dogruluk payi varmdiir.

Cunku telefon acti bir yerlere yardim aldi ,kombiyi pek tanimiyordu .biraz genc bir cocuktu acikcasi pek inanamadim, 800 900 tl sozde yeni anakart fiyati dedi ve gitti.

Bu arada kombinin ,Tam modeli bu dostlar, vailant - VUW TR 242/2-3 R1

Son düzenleme:
anakartta arıza olabilir servis tamir yapmaz değiştirir. çervrenizde sorun soruşturun işini hakkıyla yapan özel servisler var onlar gelir sökerler kartı tamir ettirirler.

Geçmiş olsun.
Normalde petekler bir ısınır bir soğur .

Hiç bir işlem yapmadan arıza tesbiti banada mantıklı gelmedi doğru değil ama hiç olmassa kombiye bakar gibi yapar .
Nokta atışı arıza tesbiti yapan usta imiş diye düşünüyorum.

Dereceyi biraz yükseltin peteklerde su bir kaç defa su tür atsın .

Pislik tutucuyucu tekrar bakın temizleyin. 1.5 bar basınç su verin ve petek havalarını alın tekrar 1.5 bara sabitleyin durum değişecekmi ?

Son düzenleme:
Durum çok anormal ise aşırı soğuma oluyor ise. Sirkülasyon pompasıni kontrol ettirin. Kalorifer hattı sıcak suyu kontrol eden sensör kontrol edilebilir. Termostat kontrol edilebilir. Ne kadarlık bir ısı farkı oluşuyor bakmak lazım.

sirkülasyon problemi (pompa sorunu, filtre tıkalı ya da 3 yollu vana pozisyon hatası)
ya da kontrol kartı problemine benziyor.

bugun bir usta. Daha denk geldi komsuya gelmisken bana da ugradi rica ettim bakti .
Dedigine gore 3 yolu tam acamiyor yarim aciyormus, 3 yollu gurubunun degismesi gerekiyor dedi. 450 tl tutuyor dedi , dusunecem dedim adami gonderdim . Simdi kim dogruyu soyluyor gercekten belli degil?

bugun bir usta. Daha denk geldi komsuya gelmisken bana da ugradi rica ettim bakti .
Dedigine gore 3 yolu tam acamiyor yarim aciyormus, 3 yollu gurubunun degismesi gerekiyor dedi. 450 tl tutuyor dedi , dusunecem dedim adami gonderdim . Simdi kim dogruyu soyluyor gercekten belli degil?
arkadaşım adamın teklifi yarı yarıya fiyatı düşürüyor, otur düşün, soğuma ve ısınma arasındaki zaman farkı kaç dakika saat? hesap et, çağır adamı değiştirsin beraber oturur bir çay içersiniz olayı test edersiniz, yukarıda değerli arkadaşlarımız da pompa veya üç yönlü vana hatası olabilir demişler (ki sizin beyanınıza göre görmeden) kararınızı siz veriniz. veya başka bir servis çağırıp arıza tespiti yaptırabilirsiniz. bizler buradan görmeden olası veya en çok olan arızaları sizlerin beyanına göre cevaplıyoruz. şansınız bol olsun.

DİĞER .
Videoları izlemeniz ve testler . yapmanız .

Vaillant kombiniz sıcak suyu açtığınız da aynı anda kalorifer peteklerine de sıcak su veriyor sa bunun nedeni kombinin üç yollu vanasının arızalı olmasından kaynaklanmaktadır.
Üç yollu vana yenisi ile değiştirilerek kombinin sorunsuz şekilde çalışması sağlanmaktadır.

vailant vuw serisi eski anolog bir kombi var evde

sorun şu kombiye baktırdık .dışardan bir adam geldi senelik bakımını yaptı .hava bastı falan

ama böyle bir sorun baş gösterdi . petekler tam ısınırken birden soğuyor tekrar ısınıyor bu sürekli devam ediyor .

yalnız sıcak su kullamımı çok çok iyi soğuma vs hiç olmuyor bu konuda çok iyi gerçekten

fakat bu petek soğuyor ısınıyor sürekli aynı olmasının sebebi ne olabilir .

bakımı yapan adam şimdi ben anlamam ben bakım yaptım . servis çağırın diyip kestirip attı . bir nevi kaçtı

peteklerin havasını aldık . 1.5 bar suyu bastık . ama bu sorun var tam petek ısınıyor derken ılışıyor tekrar dan ısnıyor döngü hep böyle .

Ayrca dun bir servis cagirdim , geldi baktilar . Daha bir test yapmadan, direk anakart arizali diyip gittiler.

Bu bana pek inandirici gelmedi. Bu arizanin sebebi gercekten anakartmi ?

bilgisi olan varmi. Adam idda etti anakart arizasi diye . Dogruluk payi varmdiir.

Cunku telefon acti bir yerlere yardim aldi ,kombiyi pek tanimiyordu .biraz genc bir cocuktu acikcasi pek inanamadim, 800 900 tl sozde yeni anakart fiyati dedi ve gitti.

Bu arada kombinin ,Tam modeli bu dostlar, vailant - VUW TR 242/2-3 R1
Bu konuda son durum nedir acaba ? Aynı kombi ve aynı sorun şu an bende var ?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri