Vacon motor sürücü hata

arkadaşlar merhaba vacon 100x kullanıyorum 4 beygir motor için fakat giriş çıkış deperleri videodaki gibiyken low dc power hatası verip kendini kapatıyor paremetrelerle ilgili mi bi sıkıntı var giriş voltajıyla mı ilgili?sistemi solar panellerle kullanmaktayım

arkadaşlar yardımcı olabilecek yokmu? şu an servisi koronavirüs dolayısıyla şehir dışına gelemediklediklerini söylediler anlayan varsa lütfen yardımcı olabilirmi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar yardımcı olabilecek yokmu? şu an servisi koronavirüs dolayısıyla şehir dışına gelemediklediklerini söylediler anlayan varsa lütfen yardımcı olabilirmi?
Buradan yapılacak yardım kadar, servısde telefonda yardımcıolurdu. Neden sana yardım etmıyorlar. Kaldıki, VACON cok kullanılan bir markla degil. Çokda beladır. BUrdan yazılacak yazı sana ne kadar yardımcı olurki. En azından servis telefonda anında yönlendirir.

Buradan yapılacak yardım kadar, servısde telefonda yardımcıolurdu. Neden sana yardım etmıyorlar. Kaldıki, VACON cok kullanılan bir markla degil. Çokda beladır. BUrdan yazılacak yazı sana ne kadar yardımcı olurki. En azından servis telefonda anında yönlendirir.
servis telefondan yardımcı olsaydı konu açma gereği duymazdım zaten.malesef herhangi bir yönlendirmede bulunmuyorlar defalarca ısrar ettim. Sürücüyü tarımsal sulamada kullanıyorum ve bulunduğumm şehirde bu sürücüden anlayanıda bulamadım havaların ısınmasıyla su ihtiyacı artıyor.Ayrıca burası bir forum elbet bir anlayan vardır düşüncesiyle yazdım.

arkadas, bir arızanın onlarca sebebi vardir. Size yapılacak yardım, doktorun telefonda öksür deyıp ılac yazmasını beklemek olur, Hele sızı o sürücü için, Motor cok büyük değilse, kontaktörle yol vermeyi deneyin. Bu sıkıntılı gunler gecinceye kadar.

8
arkadas, bir arızanın onlarca sebebi vardir. Size yapılacak yardım, doktorun telefonda öksür deyıp ılac yazmasını beklemek olur, Hele sızı o sürücü için, Motor cok büyük değilse, kontaktörle yol vermeyi deneyin. Bu sıkıntılı gunler gecinceye kadar.
Öneriniz için teşekkürler deneyeceğim

V2.3.10 DC link voltage
V2.15.1 Vmp ref
P3.22.1.1 Start DC Voltage 400-800 default 650
3.22.2: MPPT ayarlarını kontrol edeniz.

Sürücü bu ayarları kontrol ediniz. Ayrıca sürücü çalışırken en son 764V görüyor ve ekran kapanıyor. Cihaz çalışırken DC gerilim değerini ölçermisiniz. Gerilimde düşme ve yükselme olacak mıdır.

Danfoss TR Tel:(0216) 600 50 50 buradan destek alabilirsiniz. Vacon sürücüler Danfoss bünyesine geçti.

Ekli dosyalar

• Vacon-100-X-Solar-Application-Manual.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 10
Motor akımı, 13 amper görünüyor, motorun gücü nedır, bBırde motor uclarınıa ayırıp, cıhaza boşda yol verın. Yıne arzıaya gecıyormu, yukarıda telefon numarası verılen servıse bunu bıldırın. Motor yokkende arızaya gecıyorsa, sorun cıhazda, normal ise, motorda arıza olabilir.Pompanın borusunda vana varsa, vanayı yarım kısın, bir muddet calıstrın. Motor devri, %100 oldugunda veya gerilim 380 volt oldugunda, arızaya gecip gecmediğini servise bildirin..

Son düzenleme:
Sulama pompasında sürücü kulanmanın amacı nedir. Yol verme sorunu ise, yumusak yolverici kulllanabilirdi.Motorunuz, max. 7,5 hp gibi görünüyor. Büyük akımda secilmiş bir kontaktörle, yıne cıkıs vanasını yarım kısarak devreye alabilirsiniz.

Motor akımı, 13 amper görünüyor, motorun gücü nedır, bBırde motor uclarınıa ayırıp, cıhaza boşda yol verın. Yıne arzıaya gecıyormu, yukarıda telefon numarası verılen servıse bunu bıldırın. Motor yokkende arızaya gecıyorsa, sorun cıhazda, normal ise, motorda arıza olabilir.Pompanın borusunda vana varsa, vanayı yarım kısın, bir muddet calıstrın. Motor devri, %100 oldugunda veya gerilim 380 volt oldugunda, arızaya gecip gecmediğini servise bildirin..
motorun sigortasını kapattığım zaman sorunsuz çalışıyor.Motoru jenaratörle denedim sorunsuz çalıştı.motor 4 beygir sistem çalışmayınca yeniden sardırdım.
Sulama pompasında sürücü kulanmanın amacı nedir. Yol verme sorunu ise, yumusak yolverici kulllanabilirdi.Motorunuz, max. 7,5 hp gibi görünüyor. Büyük akımda secilmiş bir kontaktörle, yıne cıkıs vanasını yarım kısarak devreye alabilirsiniz.
hocam solar sistemde kullanıyorum bu nedenle otor sürücüsü takılı

4 hp motor normalde 8 amper akım ceker. Sıkısma var ise gerilim düşüyor cıhaz korumaya geciyor olabilir. Arıza kodunun el kıtabındaki karsılıgına bakmak gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri