VİSTA RECOVERY;

panamak

Üye
Bilgisayarımın markası asus...bana verilen kurtarma dvd sını bılgısayar açıkken taktım....ne otomatik kullan geliyo ne başka bişey öylece duruyo....dvd nin içine giriyorum ama başlatmak imkansız....bilgisayarı yeniden başlatıyorum dvd yı cıkarmadan ve ön yükleme sırasında o cubuk dolarken falan esc ye basıyorum recovery başlasın dıye ama olmuyo sızce sorun ne?ne yaptıysam recovery baslamadı yardımlarınızı beklıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu tür CD ler, sistem tekrar açılırken (reboot) çalışır, biostan ve ya ilgili menüden first boot cihazı olarak Cd ni seçmelisin, fakat bilgisayarın, işlem başarılı olursa, default ayarlara dönecektir, dosyalarını bu işleme başlamadan önce almalısın, harici ortamlara Cd/DVD/HDD vs. eywah dememek için...

evet xp kullanırken ilk kez yapmıştım sonradan hatırladım boot yapınca başlangıçta f2 ye basıp oldu:D dedim acaba yazan olmusmudur anca bakabildim biri yazmıs tesekkur ederım cevabın ıcın iyi forumlar

anakartlarda değişiyor bazılarındada F12 tuşu ile cd den boot verebiliyorsunuz

evet degisebılıyo 1 kez yapmak yeterlı zaten

hocam başlarken dvd yi göstermeniz gerekir. gösterdikten sonra kurarken yarıda kalıyorsa harddiskinizin driveri ile dvd ki driverler uyuşmuyor demektir. bu durumda sata driverleri denen driverleri sizdeki recovery proğramına ilave etmeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,008
Son üye
velicetin06

Yeni konular

Geri