Uzun tip vidalı mil somunu nerede bulunur?

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar.

BF20L frezemi CNC'ye çeviriyorum. Z ekseninde uzun tip (çitli) 2005 vidalı mil somunu kullanmak istiyorum. Şahin Rulman'ın sattığı ekonomik tip somunun çiftlisi yani.

Türkiye'de bulabileceğim bir yer biliyor musunuz?

Teşekkürler

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar.

BF20L frezemi CNC'ye çeviriyorum. Z ekseninde uzun tip (çitli) 2005 vidalı mil somunu kullanmak istiyorum. Şahin Rulman'ın sattığı ekonomik tip somunun çiftlisi yani.

Türkiye'de bulabileceğim bir yer biliyor musunuz?

Teşekkürler
Birlik rulman onlara sor.

Uzun vidalı milde sarsıntıyı almak için döner somun diye bir şey var. Onu kullanmayı düşünebilirsin

Onu hiç duymadım. Nasıl bir şey?

Birlik Rulman'da var, Doğuş Kalıp da satıyor. Ama fiyat normalin iki katından fazla, 1605 487.-TL adet.
BF20L için çift somun ideali ama tek somun kullanıp da çeviren de çok, bana fazla pahalı geldiği için tekli somun almıştım ama montajını daha yapmadım.

Birlik rulman yok demişti. Şahin rulman da yok diyor. Doğuş kalip'a sormadım.

Doğuş'un sitesinde var. Üye olup satın alırsanız iskontoyu da uyguluyorlar.
https://www.doguskalip.com.tr/Urun/gten-fdu-flansli-ciftli-somun/4880

Birlik Rulman'a geçen sene bu zamanlar gitmiştim. Demek ki kalmamış :(
1593698798848.png

iki tane normal somun alıp birbirlerine yaslayıp vida ile sabitleyin aradaki boşluğu da yaylarla alırsınız. o kdar para vermeye gerek yok

Yok bu boşluk için değil. Titreşim olmasın diye. 3 metrelik CNC düşünün. Ki router CNC'ler amatör değilse genelde büyük oluyor. Uzun bir vidalı mil oluyor. Bu vidalı milin dümdüz olma olasılığı düşük. Ki dönüşte bi şekilde titreşim yapıp zangır zangır rezonansa giriyor.Çünkü koca bir mil baş tarafından çevrilmeye çalışılıyor.

Ama somun motor ile birlikte ilerlerse böyle bir sorun olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri