Uzun mezil ve yüksek veri hızı RF modül ?

berkaye

Üye
Merhabalar, bir proje ile uğraşıyorum. İhtiyacım olan modülü bulamadım, bulduysamda ihtiyacımı karşılayacağından emin değilim, çünkü RFler hakkında hiç teknik bilgim yok.Araştırma boyunca HC-12 , Si4432, nRF24L01+PA+LNA ve LoRa gibi modüllerle karşılaştım. İhtiyacım olan; açık alanda 1 km civarı menzilde kesintisiz ve hızlı veri alışverişi yapabilmeli. Hızlıdan kastım en fazla 700-800 ms gecikme olması gerekli.Büyük veriler göndermeyeceğim, En fazla kordinat ile konum bilgisi gönderir, gerisi bundan küçük veriler tek seferde 2-3 karakterlik veriler gidecek. Bunları anlatmam gerekliydi şimdi sadete geleyim,bu saydığım modüllerde kağıt üzerinde genelde 1 km menzilli olduğu yazmakta fakat bazılarının testlerini gördüm ve malesef 150-200 metreden sonra çekiyor fakat kopukluklar oluyor, yavaşlamalar oluyor. Malesef dediğim gibi benim en az 800 metre kadar sürekli, kesitisiz hızlı veri alışverişi yapabilecek modüle ihtiyacım var. Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Modülleri nasıl kontrol edeceğime şuan karar vermedim ihtiyaca göre seçeceğim, muhtemelen stm32 veya arduino olabilir.

modül önerebilirsiniz veya bu ihtiyacım için modüllerin hangi teknik özelliklerine dikkat etmem kousunda bana bilgi verebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri