uzaktan kumandalı arabamın on off düğmesinden actıgımda, direk geriye dogru hareket ediyor

Aletsiz zor imkansız, çevrende anlayan yok mu arkadaş akraba? bi de fotolar çok uzak.

çevreden bulurum bi ölçüm aleti, yada ölçümünü yapacak vatandaşta.. arızanın transistörlerden olabileceği konusunda hemfikir miyiz? eğer öyleyse devreyi söküp transistörlerin hepsini değiştirteceğim.. yakından foto çektim ama çok bulanık çıktı, ama devrede dışarıdan gördüğüm kadarıyla o parlak akıntılar haricinde bir sıkıntı görmedim.. devre elemanlarında yada ayaklarındaki lehimlerde kopukluk vs..

Ekli dosyalar

• 2014-09-29 23.16.00.jpg
    2014-09-29 23.16.00.jpg
    401 KB · Görüntüleme: 8
  • 2014-09-29 23.16.47.jpg
    2014-09-29 23.16.47.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 8
Çok yardımı omadı küçük arabada röle kullanıldığını da ilk görüyorum.

Çok yardımı omadı küçük arabada röle kullanıldığını da ilk görüyorum.

bende anlamadım o rölelerin niye konulduğunu, ışıklandırmayla alakalı sanırım.. sonuç olarak ne yapmalıyım şimdi sizce?

Ölçü aleti de olsa onu kullanmayı bilmen gerek, benzer sistemin derve mantığını bilmek gerek tecrübe gerek uzaktan yardımın da sınırı var. Tv tamircisine götürsen ya bakmaz ya da bu aralar uydu ayar işi var zamanı olmaz! Tanıdıklara kaldın yine.

Ölçü aleti de olsa onu kullanmayı bilmen gerek, benzer sistemin derve mantığını bilmek gerek tecrübe gerek uzaktan yardımın da sınırı var. Tv tamircisine götürsen ya bakmaz ya da bu aralar uydu ayar işi var zamanı olmaz! Tanıdıklara kaldın yine.

çok şey istiyorsunuz :) cevaplarınızdan anladığım kadarıyla transistörleri bi değiştirip denemem lazım..

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri