Uydu yükseltici bilği ve tavsiyesi istemi !!!!

arkaplan

Profesyonel Üye
Binamızda uydu santralı var .

Uydu santralına bildiğim daireye iniş kablo mesafesine göre sıralı giriş ( takılması gerektiği )
Uydu santralını takan kişi herhalde işin ehli değil veya işine gelmedi daire tesbiti .

Tarafımdan ve usta olsada düzeltme izni zor .
Çözüm olarak düşündüm ( bazı kanalların çekiş gücü az ve havaların etkisi ile verimi dahada düşüyor . )

Sorularım olacak ,
1 - Uydu santralından çıkış kablosuna daire içindeki tv girişi öncesi uydu sinyal yükseltici takılmasında
önce uydu santralına zararı varmıdır ?
2 . Uydu sinyal yükseltici takılmasında faydası olurmu ?
3 . Zararı ve faydası varsa uydu sinyal yükseltici tavsiyesi ?
4 - Öneri ve fikirleriniz ?
Teşekkürler .

@arkaplan, yayın çanak antenden geliyorsa zayıf sinya için sinyal yükseltici diye birşey duymadım. Zaten gerek de yok. Muhtemelen çanağın ince ayarı yapılmamıştır ya da çanak az da olsa yamulmalar geometrisini bozulmuştur. Kablo bağlantılarının yenilenmesi de gerekebilir. Zamanla oksitlenmeler oluşmuş olabilir.

@arkaplan, yayın çanak antenden geliyorsa zayıf sinya için sinyal yükseltici diye birşey duymadım. Zaten gerek de yok. Muhtemelen çanağın ince ayarı yapılmamıştır ya da çanak az da olsa yamulmalar geometrisini bozulmuştur. Kablo bağlantılarının yenilenmesi de gerekebilir. Zamanla oksitlenmeler oluşmuş olabilir.

2 gün önce yönetici yaptırdı daha önce yarı kanallar yoktu diğerlerine gidip geliyordu .

Bu videoyu buldum.

günümüz yörüngeye yerleştirilen uydular öncekilerden daha güçlü, hal böyleyken lnb imalatında üçkada kaçılıyor, 3 db 4 db lnb ler vardı, şimdi 0.2 db üretiliyor,
gün be gün eşyalarımızın kalitesinde olağan üstü gerileme var,,
size en basit örnek: merdiven başı sensörlü armatörler, ne marka alacağımızı şaşırdık, kolbastı oynatıyor o zaman yanıyor,
gelelim kendi konumuza, kezza çanaklarda öyle zeytinyağı tenekesi gibi
eskilerden çapı bozulmamış çanak ile değişmeni ve quatro lnb yi mümkünse rusyadan spariş çekmeni öneririm, ve güzel bir ince ayar,

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri