Ustalık bu mudur?

insan hayatı bu kadar ucuz demekki bu usta bozuntularının sonu ne zaman gelecek acaba ?????
Merak etme canım kardeşim. Sırası gelen yavaş yavaş gidiyor. Piyasadan bu ustalar gittikten sonra meydan size kalacak. Bakalım sizler ne yapacaksınız.

O panolar için artık yapılacak tek şey var...Adam gibi baştan toplanması o pano o halde 4 kez patladıysa ve işletmede hala düzeltmediyse kusura bakmayın ama özür dileyerek söylüyorum o işletmede o panoyu yapnlarla aynı mantaliteye sahip...

Hiçbir düzeni olmayan,Devamlı işçi alıp atan (bunlara elektrikçiler dahil),
devamlı sisteme ucuz ve eklemeler yapılarak büyüyen kaçak fabrikalar var

kesin oradan bu

Arkadaşlar gondermi oldom resimler için bir acıklama daha yapmak zorundayım ki orda gordunuz oksijenle kesilmiş gibi olan yerler elektik patlamasıyla oldu.beim bu resimleri asıl gonderme sebebim elektigin bu kadar tehlikeli olgunu bilen elektirik ekibi bu panoları bu hale nasıl getır.UStalık bu kadar basıt olmamalı.BU tesiste 4ker e panolar patladı.bu patlamalarda trafolar yandı ve kesiciler ta tedaş tan actı.

Bu tesisin bulunduğu yer Dilovası olabilir mi?
Yakın bir tarihte benzeri bir vukuat burada olmuştu.

mrb arkadaşlar.panoları gördük ve yorumlarımızı yaptık.gerçekten çok tehlikeli.ama.neden hemen ustalara suç bulunuyor.fabrika sahipleri işin bilincinde olması gerekmiyormu....böyle bi işi nasıl teslim alabiliyorlar.yada neden revizyon yaptırmıyorlar.tabii işin kolayı suçu hemen ustaya atmak.....bu hep yapılan bi şeydir.....ama iş yapılırken yada yapıldıktan sonra denetim yapmak.yapılan işi kontrol etmek bence en doğrusu.arkadaşım panonun yandığını söyledi.yanan bi pano artık iş görmez en doğrusu yeni pano yaptırmak.insan güvenliği için masraftan kaçmamak.......son bi not bende pıyasadan yetişme bi ustayım.....

Yazılanlarınların 5aşağı 5yukarı doğrudur aslında nede olsa burası Türkiye.Hem elektrik piyasasında acayip rekabet var adamlar panoculuk yapıyor,ucuz işçilik ondan dolayı adamı pek takmıyor...meslek sıfır adam aldığı paraya bakıyor,zaten hep 2.,3.sınıf malzeme kullanılır, bizde böyle çalışıyoduk zamanında piyasanın kepazeliği elektrikciler hep bir agızdan konussa bu iş böyle olmaz...
saygılar

neyazıkkı arkdaşlarında değindiği gibi işyerlerinde elektrik panolarına önem verilmiyo önemi ne yazıkkıı birinin canı yandığında anlaşlıyo:S

Ekli dosyalar

• SUC40112.jpg
    SUC40112.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 323
  • SUC40049.jpg
    SUC40049.jpg
    94.9 KB · Görüntüleme: 294
Son düzenleme:
her eline kontrolkalemi ve pense alan ben ustayım derse bu tür manzaralar ile çok karşılaşırız hade bunun da bir kenara bırakalımda bu gibi panolar çok tehlikeli birilerine bişey olmasında gerisi önemli değil...

arkadaşlar bende hatayı ustaya yüklememe taraftarıyım... hiç şüphesiz bu panolar bir günde veya bir usta yüzünden gelmemiştir... kimse alınmasın birde bekara karı boşamak kolay gelirmiş... kimbilir ustadan neler istendi? farzı misal 24 saat üretim yapan bir tesiste hiç kimse çalışan bir panoya Bakım yapamaz. mümkün revizyonun zamanı genelde işverenler tarafından belirlenir. usta bir tarafını yırtsada üretimi veya işleri bir günlüğüne durduramaz.

ama şunada hak veririm pano patladı ve yenisi takılıyor. ozaman bu panonun hali ne diyede sorarlar adama...

saygılarımla....

Merak etme canım kardeşim. Sırası gelen yavaş yavaş gidiyor. Piyasadan bu ustalar gittikten sonra meydan size kalacak. Bakalım sizler ne yapacaksınız.
merak etmiyorum sayın şefim bizdede sizlerde olduğu gibi çürük elmalar var sizler gibi ustalarımız bizi bu konularda yetiştirirse belki o zaman geleceğe umutla bakılabilir saygılarımla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,307
Son üye
polatozturk

Yeni konular

Geri