Usb’li grup priz sorunu

Dediğiniz gibi yaptım iki yönde de ötme yok, tek yönde kısa süreli birbirinden farklı (1250,700,046… gibi) değerler alıyorum sonra 1 çıkıyor. Diğer yönünde sürekli 1 var
iki yönde de ses yoksa bozuktur arkadaşım bir yönde ötecek diğer yönde ötmeyecek, iki yönde de ötüyorsa bozuktur, ötmüyorsa da bozuktur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
iki yönde de ses yoksa bozuktur arkadaşım bir yönde ötecek diğer yönde ötmeyecek, iki yönde de ötüyorsa bozuktur, ötmüyorsa da bozuktur
Tamam yarın yenisine bakarım üstünde sr540 mic yazıyor. Nete baktım1n5408 mic 1000v 3a var. Birebir aynısı mı olmak zorunda. Eğer öyleyse bulmak zor olacak datasheetine de baktım ama dediğim gibi o kdar bilgim yok

Tamam yarın yenisine bakarım üstünde sr540 mic yazıyor. Nete baktım1n5408 mic 1000v 3a var. Birebir aynısı mı olmak zorunda. Eğer öyleyse bulmak zor olacak datasheetine de baktım ama dediğim gibi o kdar bilgim yok
standart bir diyot artı eksi % 30 değerde başka bir diyot kullanabilirsin

Oradaki hızlı diyottur.
UF5408 olabilir.

Selamlar, usbli 3’lü prizin usb kısmı birden çalışmaz oldu, kapasitörler sağlam görünüyor, edindiğim bilgilere göre kapasitör arızası olsa voltaj azalır ama benimkinde sıfır. Girişteki 400v kondansatörü ölçtüm 300 küsür volt var, trafonun giriş ve çıkışlarında buzzer ötüyor, yalnız usblerin arasındaki büyük diyot her iki taraf ölçümünde de kısa buzzerı öttürüyor. Bunun tek yönde olması gerekmiyormuydu yoksa devreden çıkarıp mı ölçmem gerekiyor. Tüm bunların dışında sorunu nerde aramalıyım. Yanma kararma oksitlenme yok içi gayet temiz

Polosmart 3 lü priz ve 3 lü usb
Bana göre dandik
Market ürünü satışı vardı bildiğim .
Akım Korumalı Priz ?

Koruma parçası .

20220308_131047.jpg20220308_130637.jpg

20220309_152047.jpg

SR540 schottky diyot

http://www.eicsemi.com/datasheet/SR520_6.pdf

diyot.png

Son düzenleme:
Akım Korumalı Priz ?
Akım korumalı prizlerin içini gördünüz mü?
Sadece adı var. Akım koruma özelliği değil.
Yüksek gerilim koruma yapıyor. Toprak
hattından ve/veya Şebeke hattından gelebilecek,
özellikle yıldırım için koruma sağlıyor.
(Surge özelliği)
Seri bağlı hiçbir komponent yok içerisinde.