UPS'ye araba aküsü takılır mı?

Akif9748

Üye
Eski akü: 12v 7.2ah
Yeni düşünülen: 12 V 60Ah
Akü öldü. içerisini açıp kurtarmayı denedim ama kurtulamadı 0.84 civarı voltaj vardı içine karışım ilavesi yaptım voltaj yükseldi ama 10 volttan yavaş yavaş 6 volta doğru düşüyor akım konusunda dc motor takıyorum ilk başta hızlı dönüyor bir süre sonra duruyor 1998 yılında garantisi bitmiş bir akü.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ayrı bir şarj devresi kurarsanız olabilir,ufak Ups şarj devresi bu kapasiteyi şarj ederken zorlanacaktır.Bide evde ise (havalandırma,asit ,akü patlaması gördünüz mü bilmem)tehlikeli akü işi .

Starter akü yani araba aküsü yerine, derin deşarj özellikli jel akü tavsiye ederim. Starter akü ile çalışsa da o amaçla üretilmemiştir. Üretim amacı kullanım yerine uygun olarak marş motoru ile motoru tahrik için anlık 400-700Ah akım verebilmektir.

Starter akü yani araba aküsü yerine, derin deşarj özellikli jel akü tavsiye ederim. Starter akü ile çalışsa da o amaçla üretilmemiştir. Üretim amacı kullanım yerine uygun olarak marş motoru ile motoru tahrik için anlık 400-700Ah akım verebilmektir.
Haklısınız fakat jel aküler fiyat açısından çok pahalı. Hatta şu an kurşun asit akülerin fiyatları bile tavan yapmış durumda. Dayanıklılık konusunda jel akülerin iyi olduğunu biliyorum. 30 yıl hiç kullanılmayan bir jel akünün yeterli akımı sağladığını biliyorum.

30 yıl belki eskidendi. Zamanında yüz küsür senelik ilk icad edilen bir pil bulunmuştu ya. Dayanım olarak artık 2 yılı çıkartması yeterli görünüyor. Kullanım amacınıza göre tercih yapmak lazım. 60Ah yerine daha düşük ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir akü seçmek lazım.

30 yıl belki eskidendi. Zamanında yüz küsür senelik ilk icad edilen bir pil bulunmuştu ya. Dayanım olarak artık 2 yılı çıkartması yeterli görünüyor. Kullanım amacınıza göre tercih yapmak lazım. 60Ah yerine daha düşük ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir akü seçmek lazım.
Evet hocam şimdiki hiçbir aküde eski aküler kadar kalite yok haklısınız. Peki siz hangi marka aküyü ve kaç Ah olmasını önerirsiniz?

Bütçe sorun değilse markalı bir akü, yok kesintide kısa süreli idare etsin diyorsanız benim gibi sıradan bir akü yeterli. Bendeki t-tech di sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri