Ups

Dalyyy

Üye
Arkadaşlar elektrik fatura larından dolayı haliyle bi kaçış arıyorum
Bi araba şarj dinamosu bulsam 12 volt 20- 25 Amper üretiyormuş yaklaşık 1000 - 1500 devirde diyelim ki ben bunu bi şekilde çevirttim 100 amper 5 adet akü beslesek birde voltaj düzenleyici atsak dinamo ile aküleri şarj etsek şimdi sırada yükselticide bir evin normal elektrik kullanımı 5000 Watt bi inverter tahminim ce yeter şimdi bu inverter tam sinüs üretmeliymiş makinelere zarar vermemesi için bınun maliyeti de 2000 tl buda haliyle bana ağır geldi şimdi bende kesintisiz güç kaynağı var 5 adet bunun hakında sorularım olacak ;

1:şarj dinamosu hakkında ne diyorsunuZ
2:şarj dinamosu yerine 12 volt ve yüksek amper üretecek bir Öner’iniz var mı
3: sitede ŞEF abinin trafo sarımı var trafo sarmayı da deneme taraftarıyım ama o konu da da sormak istediklerim var
4:aküler hakkında ne diyorsunuz 5000watt için yeter mi
5:şimdi asıl sormak istediğim şu 5 adet kesintisiz güç kaynağını paralel bağlasak Wattı yüksek tek bir faza düşürsek nasıl olur

Evet uzun oldu ama gerçekten araştırmak tan kafam allak bullak oldu aklımdakileri burada siraladım şimdiden tüm arkadaşlara tşk ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1- Şarj dinamosu daha yüksek devirde dönmesi gerekiyor diye biliyorum. Şarj dinamosunu ne ile döndürmeyi planlıyorsunuz?
2- Solar panel - rüzgar gülü alternatör
3- trafo hakkındaki sorunuzu anlamadım. Trafoyu sarıp ne amaçlı kullanacaksınız?
4- 12 volt 100 amper akü 1.2 kW güç demektir. 5 tanesi 6 kW yapar. Bu gücün hepsini kullanmamalısınız yani aküleri sonuna kadar bitirmemelisiniz. Bu aküler ile 5000 wattlık bir inverteri beslersiniz sorun olmaz. Sizin ne kadar güç gereksiniminiz var onu bilmek lazım.
5- Kesintisiz güç kaynağı kısa süreli kullanım için dizayn edilmiştir. Uzun süre çalışmada içindeki mosfetlerin soğutma ihtiyacı doğacaktır düşüncesindeyim. Malesef birden fazla kesintisiz güç kaynağını paralel bağlayamazsınız. Senkron çalışmayacakları için ciddi sorunlar oluşturacaktır.

Arkadaşlar elektrik fatura larından dolayı haliyle bi kaçış arıyorum
Bi araba şarj dinamosu bulsam 12 volt 20- 25 Amper üretiyormuş yaklaşık 1000 - 1500 devirde diyelim ki ben bunu bi şekilde çevirttim 100 amper 5 adet akü beslesek birde voltaj düzenleyici atsak dinamo ile aküleri şarj etsek şimdi sırada yükselticide bir evin normal elektrik kullanımı 5000 Watt bi inverter tahminim ce yeter şimdi bu inverter tam sinüs üretmeliymiş makinelere zarar vermemesi için bınun maliyeti de 2000 tl buda haliyle bana ağır geldi şimdi bende kesintisiz güç kaynağı var 5 adet bunun hakında sorularım olacak ;

1:şarj dinamosu hakkında ne diyorsunuZ
2:şarj dinamosu yerine 12 volt ve yüksek amper üretecek bir Öner’iniz var mı
3: sitede ŞEF abinin trafo sarımı var trafo sarmayı da deneme taraftarıyım ama o konu da da sormak istediklerim var
4:aküler hakkında ne diyorsunuz 5000watt için yeter mi
5:şimdi asıl sormak istediğim şu 5 adet kesintisiz güç kaynağını paralel bağlasak Wattı yüksek tek bir faza düşürsek nasıl olur

Evet uzun oldu ama gerçekten araştırmak tan kafam allak bullak oldu aklımdakileri burada siraladım şimdiden tüm arkadaşlara tşk ederim
3: sorum trafo değil alternatör dü kusura bakmayın

Anladım ups olmadı anladım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri