UPS Tık Sesi Ve Monitör Görüntü Gitmesi

Merhabalar Sorum Şu
Elimde
R5 3600 işlemci
Gtx 1050ti Ekran Kartı
olan bi pc var 650w psum var ve 650va ups im var problemim şu Upsden Günün farklı saatlerinde tık die bi ses geliyor ve günde en az 1defa bu tık sesi gelirken pcde açıkken monitörün görüntüsü gidip geliyor yaklaşık 4 5 saniye sürüyor
bu arada ekran kartım hdmi girişli olduğu için monitörümle beraber hdmi to vga çevirici kullanıyorum
bunun sebebi nedir sizce
Power Suply markası Cooler Master mwe650w 80Plus
Ups Markası: PowerFul 650va Ups

@binbaşı

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ups aküsü bitik sanırım ,devreye girme sesi sizin duyduğunuz tık sesi (çoğu model bu tık sesinden sonra sesli sinyal verir ,evde buzdolabı yada benzeri aralıklı devreye giren biraz kuvvetli cihaz (çamaşır makinesi vb)devreye girdiğinde voltajın düşmesi Ups i tetikliyor fakat devreye giremediği için cihazlar kapanıyor,diğer ihtimal Ups arızası .
Ayrıca bence Ups nizi sınır değerlerde kullanıyorsunuz .

Ups aküsü bitik sanırım ,devreye girme sesi sizin duyduğunuz tık sesi (çoğu model bu tık sesinden sonra sesli sinyal verir ,evde buzdolabı yada benzeri aralıklı devreye giren biraz kuvvetli cihaz (çamaşır makinesi vb)devreye girdiğinde voltajın düşmesi Ups i tetikliyor fakat devreye giremediği için cihazlar kapanıyor,diğer ihtimal Ups arızası .
Ayrıca bence Ups nizi sınır değerlerde kullanıyorsunuz .
elektrik kesintisi olduğunda pc ve monitör çalışıyor açık tutuyor yani bu dediğim olaylar elektrik varken oluyor görüntü gitmesi ise pc çalışırken oluyor

Benzer bir sorun arada sırada benim monitörümde de oluyor, prize smps takınca çoğunlukla. Muhtemelen gelen röle sesi UPS'in şebekeden akım çeken bir devreyi çalıştırmasıdır yada voltaj çıkışını regüle ediyordur. Sanırım bu da monitöre gelen gerilimde anlık dalgalanmaya sebep oluyor, ya monitör kapanıyor, ya da monitörün adaptörü. Monitöre şebeken güç vermeyi deneyin. Belki de UPS'ten kaynaklanıyordur.

Benzer bir sorun arada sırada benim monitörümde de oluyor, prize smps takınca çoğunlukla. Muhtemelen gelen röle sesi UPS'in şebekeden akım çeken bir devreyi çalıştırmasıdır yada voltaj çıkışını regüle ediyordur. Sanırım bu da monitöre gelen gerilimde anlık dalgalanmaya sebep oluyor, ya monitör kapanıyor, ya da monitörün adaptörü. Monitöre şebeken güç vermeyi deneyin. Belki de UPS'ten kaynaklanıyordur.
denerken elektrik gitmesinden korkuyorum :D

şuanda monitör şebekeden çalışıyor ama dediğim gibi o tık sesi bazen olduğu için kısa sürede deneyimlemem zor

Moderatör tarafında düzenlendi:
UPSnin küçük gelebileceği hiç aklına gelmedi mi?wattları eşdeğer (650 watt) voltaj dalgalanmasında garibim ups koruyayım diye çalışayım diyor Cooler Master mwe650w 80Plus makineyi çalıştıracağım diye yükleniyor, haliyle oda elektriğinde anlık düşüşler oluyor. bunlar benim tahminim 1000-1500 watt bir ups ile dene

UPSnin küçük gelebileceği hiç aklına gelmedi mi?wattları eşdeğer (650 watt) voltaj dalgalanmasında garibim ups koruyayım diye çalışayım diyor Cooler Master mwe650w 80Plus makineyi çalıştıracağım diye yükleniyor, haliyle oda elektriğinde anlık düşüşler oluyor. bunlar benim tahminim 1000-1500 watt bir ups ile dene
Ups degismem mümkün degil maddi açidan bole kullanirsam bi problem olurmu monitorun goruntu gitmesi disinda

Ve de soyle diyeyim ups yetmezse elektrikler gidince nasil pc ve monitor acik kaliyor onu anlamadim ups degismem suan imkansiz

Moderatör tarafında düzenlendi:
elektrik kesildiğinde 190 volt vererek çalışıyor da ondan, standart 225-230 volt değil

UPS o sistemi kaldırır, 1050ti full yükte max 75W çeker, işlemcin full yükte100W falan çeker, %80 verimli psu ile 220Volttan her halükarda 250 Watt'ın altında güç tüketir.

UPS o sistemi kaldırır, 1050ti full yükte max 75W çeker, işlemcin full yükte100W falan çeker, %80 verimli psu ile 220Volttan her halükarda 250 Watt'ın altında güç tüketir.
Peki bu olayin nedeni nedir ups bozuk olursa veya yetmez ise kaldirmazdi
elektrik kesildiğinde 190 volt vererek çalışıyor da ondan, standart 225-230 volt değil
Peki ne yapabilirim ups degismek disinda

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri