UPS Tık Sesi Ve Monitör Görüntü Gitmesi

upsler aynı zamanda voltaj regülatörü görevi görürleri yüksek ve düşük voltaj korumaları vardır. yeni cihazlar aşağı yukarı hepsi üniversaldir (110-230 volt) düşük voltaj (ama çok değil) zarar vermez ama yüksek voltaj her zaman zarar verir. çoğumuz ups lerin 220 volt verdiğini zannederiz ama genelde190 volt gibi gerçek bir değer verir. bu da cihaza zarar vermez, ne yapabilirim konusuna gelince monitörüde ups ye bağla harici beslenmesin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
upsler aynı zamanda voltaj regülatörü görevi görürleri yüksek ve düşük voltaj korumaları vardır. yeni cihazlar aşağı yukarı hepsi üniversaldir (110-230 volt) düşük voltaj (ama çok değil) zarar vermez ama yüksek voltaj her zaman zarar verir. çoğumuz ups lerin 220 volt verdiğini zannederiz ama genelde190 volt gibi gerçek bir değer verir. bu da cihaza zarar vermez, ne yapabilirim konusuna gelince monitörüde ups ye bağla harici beslenmesin
monitör zaten en başından beri upse bağlı sorumda belirtmiştim ama :D

Pc ve monitör upse bağlı upsde akım korumalı 3lü fişe bağlı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önce sorunun kaynağını bulmalı, Monitör şebekeye bağlı kalsın bir süre, sorunun aynen devam edip etmemesine göre teşhis değişir.

özür dilerim gözlüksüz bu kadar okuyabiliyorum, o zaman ayır. umarım elektrik kesintisi sürekli değildir, hiç değilse gün içinde ki dalgalanmayı görürsün

Önce sorunun kaynağını bulmalı, Monitör şebekeye bağlı kalsın bir süre, sorunun aynen devam edip etmemesine göre teşhis değişir.
peki elektrik giderse bu sürede bi problem teşkil edermi
özür dilerim gözlüksüz bu kadar okuyabiliyorum, o zaman ayır. umarım elektrik kesintisi sürekli değildir, hiç değilse gün içinde ki dalgalanmayı görürsün
estağfurullah önemli değil bölgem elektrik kesintisi bakımından tehlikeli bi bölge maalesef :D elektrik gider die korkuyorum ayıramıyorum

upsin gücü yettiği yere kadar kasa çalışmaya devam edecektir , ama ekran elektrik olmadığı için çalışmayacaktır, sanırım gözü kapa ctrl+s alt F4 yapıp kasayı kapatmayı biliyorsundur.

upsin gücü yettiği yere kadar kasa çalışmaya devam edecektir , ama ekran elektrik olmadığı için çalışmayacaktır, sanırım gözü kapa ctrl+s alt F4 yapıp kasayı kapatmayı biliyorsundur.
alt f4 biliyorumda oyunda olunca sıkıntı oluyor neyse biraz oyunda durmayayım deneme amaçlı bakayım bi sonuçlarını yazarım

peki elektrik giderse bu sürede bi problem teşkil edermi
Kasa psu'ya bağlı olduğundan veri kaybı yaşamazsınız. Monitörünüzü ups'e bağlayıp sistemi güvenle kapatabilirsiniz. Yine de bence sorun muhtemelen monitörün adaptörü ya da kendisi.

şuanda monitör şebekeye bağlı çalışıyor şuanlık bi problem yok gibi ama dediğim gibi upse bağlı ikende arada oluyordu sürekli değil
Kasa psu'ya bağlı olduğundan veri kaybı yaşamazsınız. Monitörünüzü ups'e bağlayıp sistemi güvenle kapatabilirsiniz. Yine de bence sorun muhtemelen monitörün adaptörü ya da kendisi.
şuanda ups emi bağlıyayım tekrar monitörü ama şöle bişe var monitörüm önceden ups almamışken eski sistemimde böyle yapmıyordu hiç yaklaşık 4 5 ay önce

ups li şekildede ilk günlerde yapmıyordu 1hafta sonra başladı bu problem

peki şöyle sorsam bu şekilde devam ederse ne olabilir en fazla ben bide yaklaşık 1sene sonra yeni bi monitör alıcam 144hz ozaman monitörüme zarar verebilirmi

yorulmuştur bileşenin biri, kaçırmaya başlamıştır, kış geldi millet elektrikli sobaya klimaya yükleniyor- voltaj düşüşlerinden olabilir. onlar ca yüzlerce neden olabilir. birşeyler yanmadan yada elektrik düzene girmeden bilemeyiz.20 yaşımdaki ben le 56 yaşındaki ben aynı değilim. bozulan o kadar çok parçam varki sadece idare ediyor.% 100 de çalışmıyor bu beden.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,590
Son üye
mt_aydogan

Yeni konular

Geri