UPS bilgisayarın işlemcisini bozar mı?

mryusufcan

Üye
Merhaba 1 ay önce makelsan lion 650va aldım 300-350w tüketimi olan 500w psu ya sahip pcme taktım ve 45w monitor de taktım
kullanırken 1 hafta içinde kasma donma acaipleşme farkettim ama program ekle kaldır falan karıstırıyordum upsden olabilir mi hiç düşünmemiştim
2. haftaya girerken pc açılmamaya kapanmamaya basladı sonrada tepkiye vermemeye başladı.
Bİlgisayarcıya gittim bütün parçaları denedik sorun işlemci çıktı
üstelik sistemim bu kısaca 4000 liralık işlemcim çöp oldu yenisini aldım
sizce denk mi geldi ups böyle bir sey yapar mı
taktım başka cihazlara denedim ve yine pcye bagladım suan problem gözükmüyor sebebi ne olabilir.
takmayayım mı bozukmu nerden anlarım niye bozulmustur teşekkür ederim
Ekran görüntüsü 2022-02-25 182214.png

╔► CPU: AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
╠► CPU Soğutucu: Aigo DarkFlash Darkair
╠► GPU: EVGA GTX1060 6GB 256 BIT
╠► Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus AM4 DDR4 4400(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 RGB ATX Anakart
╠► RAM: Team T-FORCE VULCAN Z RED 16 GB (1x16) 3000 MHz DDR4 CL16
╠► SSD: SanDisk Ultra SDSSDH3N-500G-G25 500 GB M.2 SSD
╠► HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
╠► PSU: Cooler Master VS550 550W +80Plus
╚► OS : Windows 10 Pro x64
Ekipmanlar
╔► Klavye: Logitech G19s
╠► Mouse: HP Pavilion Gaming 200
╠►Zalman fan kontrolcü
╚► Monitor: SAMSUNG CRG50 24" 144Hz Kavisli Full HD Gaming

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
UPS devredeyken mi kasıyordu? Yani tamamen ups'ten mi besleniyordu? UPS online mı, interrupted/kesintisiz? İnterrupted: şebekenin kesintisi anında mili/nano saniyeler seviyesinde ups kendi aküsü üzerine geçer. Online: bir yandan aküler şarj olurken sürekli akülerin beslediği inverter üzerinde AC220V sunar. Ups online değilse bağlı olsa bile aslında bilgisayar şebekeden bağlı olarak çalışır.

UPS devredeyken mi kasıyordu? Yani tamamen ups'ten mi besleniyordu? UPS online mı, interrupted/kesintisiz? İnterrupted: şebekenin kesintisi anında mili/nano saniyeler seviyesinde ups kendi aküsü üzerine geçer. Online: bir yandan aküler şarj olurken sürekli akülerin beslediği inverter üzerinde AC220V sunar. Ups online değilse bağlı olsa bile aslında bilgisayar şebekeden bağlı olarak çalışır.
https://www.hepsiburada.com/makelsa...?magaza=EliteStore&url_src=and-product-detail

Bunun aynısı UPS prize takılı
Kasa monitörde arkasına takiliydi
Evet aktifken kasiyordu
Line İnteractive diye geçiyor
IMG_20220225_192825.jpg

Line Interactive dediğine göre ups'in devrede olmasının Şebeke olduğu sürece beslemeye bir etkisi olmaz. Belki bir arızası vardır ya da işlemcinin arızası denk geldi.

• Beğen
Tepkiler: huh
Line Interactive dediğine göre ups'in devrede olmasının şebeke olduğu sürece beslemeye bir etkisi olmaz. Belki bir arızası vardır ya da işlemcinin arızası denk geldi.
neyin arızası vardır şuan yine taktım kullanıyorum
anlamıyorum problem nerde var mı upsde bir şey :(

Bilmek zor, zamanla takip etmek lazım. Belki işlemci arızalıydı?
İşte bilemiyorum tekrar olmasın ucuz bir şey değil sonuçta işlemci
O para benden çıkacakmış başka bir şey diyemiyorum 🤷‍♂️

İşte bilemiyorum tekrar olmasın ucuz bir şey değil sonuçta işlemci
O para benden çıkacakmış başka bir şey diyemiyorum 🤷‍♂️

Alıntıdır .

Intel işlemciler için geçerli ısı voltaj ve kısa devre koruması var o işlemcilerde.
AMD derseniz bios tan ayarlamadığınız sürece bu korumaların hiçbiri çalışmaz.
İşlemcinin yanma olasılığı çok yüksek ama bunu başka olaylarda tetiklemiş olabilir.
AMD olsa bile işlemci bence durup dururken yanmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri