Universal kart tamiri mi? Yoksa daha kompleks olan Laptop veya Telefon tamirimi?

Orxan

Üye
Selamlar. Monitor, uydu alıcısi, tv box, multimetr gibi kompleks olmayan cihazların (işi öğrendikten sonra) tamirinden ayda 8000-10000 lira gibi aylık kazanc elde etmek ne derece kolay ? (Diğerlerine nazaran tamir daha kolay olduğu ve son zamanlarda bu tamiri yapanların artış göstermesi nedeniyle.)

Yoksa daha kompleks olan Laptop veya Telefon tamirine mi yatırım yapılmalı?
Şimdiden teşekkür ederim.

gözlerin ve cebin ne kadar iyi bilmiyorum. ama oyum üniversal kartlardan yana. cep telefonu, laptop, tablet çok küçükler ve üzerleri smd dolu. ayrıca görmek, incelemek için dijital mikroskop lazım. oysa üniversal kartlar daha etli ve tamiri daha kolay. yorum yine de senin. benim gözler artık iyi görmediği için benim tercihim bu yönde.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Usta. Universal kart tamirinden en azından ayda 8000-10000 lira gibi aylık kazanc elde etmek mümkün mü? Tabi işi iyi öğrendikten sonra
Sorduğunuz için gözlerimde sorun yok maddi durumum o kadar iyi değil.

Son düzenleme:
Bu işleri yapabilmek için önce sağlam bir ekipman daha sonra da ondan daha önemlisi yedek parça tedariğinde bulunabileceğiniz donor hurda kart deposu olması lazım. Yoksa arızayı bulayım , parça sipariş edeyim , gelsin takayım diye yapmıyor bu işi adam gibi yapanlar . Bu noktada sıfırdan bu işe başlayarak söylediğiniz paraları kazanabilmek kolay değil.

Bu işi nerede yapacağınıza göre değişir. İllaki birini seçmek zorunda değilsiniz. Bazı yerlerde her ikisinin de yapılması daha mantıklı olabilir. Kazanç sizin başarılı, hızlı ve garantili tamiratlar yaparak isminizi duyurup cironuzu artirmaniza bakar. Sürekli işinize yatırım yapmayı da ihmal etmeyin

Universal derken ne denilmektedir isteniyor anlamadım ama bu işten para yemek istiyorum diyene bir iki tavsiyem var.

Endüstriyel kartlar, frekans sürücüleri gibi kartların tamiri ile uğraşmak getirisi iyi bir daldır. Telaffuz ettiğiniz rakamların çok üzerine çıkabilirsiniz.

Ancak bir elektronik kart tamiri için iyi bilgi birikimi tecrübeye ihtiyaç vardır. Ayrıca bilgi ve tecrübe ile birlikte ozel tamir Bakım ve olcum cihazlari da gereklidir.

Hepinize teşekkür ederim. Aslıda 7-8 yıl bu işle ugrasmisligim var gerekli ekipmanlarım var ve osilaskop Thermal kamera da. Sadece daha onceleri laptop onariyordum chip seviye. Sonradan bir nedenle bıraktım yazılıma başladım 4 yıldan sonrasında farketdimki saatlerce PC karşında çalışmak bana göre değil en onemliside psikolojimi bozuyor o yüzden bıraktım. En iyisi Elektronik doğal.
Universal derken ne denilmektedir isteniyor anlamadım ama bu işten para yemek istiyorum diyene bir iki tavsiyem var.

Endüstriyel kartlar, frekans sürücüleri gibi kartların tamiri ile uğraşmak getirisi iyi bir daldır. Telaffuz ettiğiniz rakamların çok üzerine çıkabilirsiniz.

Ancak bir elektronik kart tamiri için iyi bilgi birikimi tecrübeye ihtiyaç vardır. Ayrıca bilgi ve tecrübe ile birlikte ozel tamir bakım ve olcum cihazlari da gereklidir.
Universal yani her türlü kompleks olmayan Elektronik kartları kastetmistim

Hepinize teşekkür ederim. Aslıda 7-8 yıl bu işle ugrasmisligim var gerekli ekipmanlarım var ve osilaskop Thermal kamera da. Sadece daha onceleri laptop onariyordum chip seviye. Sonradan bir nedenle bıraktım yazılıma başladım 4 yıldan sonrasında farketdimki saatlerce PC karşında çalışmak bana göre değil en onemliside psikolojimi bozuyor o yüzden bıraktım. En iyisi Elektronik doğal.

Universal yani her türlü kompleks olmayan Elektronik kartları kastetmistim
unun var, şekerin de var, yağın da mevcut. sanırım ocak eksik. hani ocakta var da yakmaya çakmak/kibrit lazım. yazılım işi bir zamanlar yaptım. zaten normal değilim iyice kafayı sıyırdım. sonra ekmek parası için çalışmaya başlayınca yazılımı unuttum. iyi ki unutmuşum. güzel insan tamir her zaman ekmektir. hele ki beyaz eşya kartları onlar yeter.

unun var, şekerin de var, yağın da mevcut. sanırım ocak eksik. hani ocakta var da yakmaya çakmak/kibrit lazım. yazılım işi bir zamanlar yaptım. zaten normal değilim iyice kafayı sıyırdım. sonra ekmek parası için çalışmaya başlayınca yazılımı unuttum. iyi ki unutmuşum. güzel insan tamir her zaman ekmektir. hele ki beyaz eşya kartları onlar yeter.
Çok güzel yazmışsınız Üstad anladım. Teşekkür ederim 🙂

Dediğin rakamları endüstriyel elektronik alanında ciraklikdan kalfaliga geçen eleman alıyordur. Hedef rakaminiz cok az bulunduğunuz yer çok küçük ilçe kasaba değilse kaynak makinesi tamir edseniz o rakamları kazanırsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri