ucuz sağlam kırıcı delici markası?

demiray teknik

Profesyonel Üye
merhaba dostlar...
klima montajında kullandığım black decker evellsı gun son nefesıni verınce yetkili servisine bıraktım.. bayramdan sonra durumu hakkında bılgı verecekler. netten yenı kırıcı delicilere baktım .. fıatlar makul olculerde yanlız takıldığım bir nokta varkı sızlere danışmak ıstedimm.. bazı modellerde motor dıkey olarak yerleştırılmiş bir satıcı delme işlemlerınde dıkey motorlunun pek ıyı olmadığını kırıcı işlemlerinde kullanılması gerektığını soyledi. bu arada 2.7 veya 2.9 julluk bosch makita almayı duşunuyorum.. bu konudakı yorum ve fıkırlerınız ıcın şimdiden teşekkürler
saygılar
sevgıler
hakan

rtrmax henüz yeni ama el aletlerin hepsini yapıyor ben yütong kanal açma ve ufak el matkabı aldım ikiside dayanıklı çıktı ucuz ve kalite deyince rtrmax derim başkada bşii demem

merhaba dostlar...
klima montajında kullandığım black decker evellsı gun son nefesıni verınce yetkili servisine bıraktım.. bayramdan sonra durumu hakkında bılgı verecekler. netten yenı kırıcı delicilere baktım .. fıatlar makul olculerde yanlız takıldığım bir nokta varkı sızlere danışmak ıstedimm.. bazı modellerde motor dıkey olarak yerleştırılmiş bir satıcı delme işlemlerınde dıkey motorlunun pek ıyı olmadığını kırıcı işlemlerinde kullanılması gerektığını soyledi. bu arada 2.7 veya 2.9 julluk bosch makita almayı duşunuyorum.. bu konudakı yorum ve fıkırlerınız ıcın şimdiden teşekkürler
saygılar
sevgıler
hakan

Dik motorlu olanla delmek çok zor oluyor sanırım pencere altlarına falan zorlukla montaj yapıyorsunuz, eziyet gibi gelir.

Dikey motorlu olan SDS Max ve SDS-Plus olmak üzere 2 tiptir. SDS-Max ağır işlerde kullanılır 6J'den başlar en küçük matkabı 14-15 mm çapındadır. Sanırım aradığınız bu değil.

SDS-Plus serisinden Bosch GBH 2-26 DRE öneririm daha önce kullandım fazla ağır değil klima borularını geçirmek için geçiş deliği açmaya yetecek kırıcı gücü var. Bir de aynı modelin DFR modeli var yanında ek mandren geliyor bu mandrenin özelliği eski mandrenin yerine kolayca sökülüp takılarak ağaç ve metal uçlarını(silindirik matkap uçları) takabilmeniz. Normal SDS adaptörlerde var silindirik matkap uçları için ancak ucuna bağladığınızda matkabın boyu çok uzadığı için kullanışsız oluyor dar yerlerde. Ama siz ağırlıklı olarak beton ve sıvada çalışıyorsunuz size DRE modeli yeterli olur.

Linki: GBH 2-26 DRE Professional SDS-plus kırıcı-delici SDS-plus kırıcı-deliciler | Bosch Professional

Satıcılar SDS-plus ve SDS-max dikey motorlu kırıcıları karıştırıyorlar bazen bu yüzden ayrıntılı yazdım.

Hayırlı olsun şimdiden...

Saygılar....

sayın hakan usta öncelikle merhaba ...yaklaşık beş yıldır makita kullanıyorum bu güne kadar tık demedi çok şükür ...çalışmasından ve gücünden çok memnunum bir arkadaşımda bosch var bir kaç sefer kullandım çok güçsüz ve zayıf geldi bana ...umarım memnun kalacagınız bir hilti alırsınız ... elektrikli cihazların ömrünü biraz kalite , biraz kullanım , birazda şans belirler...

profosyonel iş yapanlar hilti marka delici kirici almalı bence bence mezarı olmıyan cihaz

Hocamm hiç boşa bocalama ucuz ve dayanıklısını bir arada bulamazsın. Bir arkadaş RTRMAX önermiş kesinlikle almamanı tavsiye ederim elimde kaldı. Makita en iyilerden ama en basit makinası bile 500 600 ama bosh un uygun sayılabilecek aletleri var. Bence sen bosh veya hitechi marka aletlere bir bak. Ömürlük olsun servisi sağlam olsun istiyorsan al bir makita gerisini düşünme yok 1-2 günlük lazım diyorsan 30 tl ye bile alırsın

Valla arkadaşım bende 9 yıldır Bosch marka kırıcı delici kullanıyordum. 1 hafta evvel arızalandı, arıza sebebide matkabımın fayanscı bir aceminin eline düşmesi oldu. Hilti niyetine matkabımı kullanarak eski fayansları indirdi aşağı.
Konuya değinmek gerekirse kesinlikle Bosch Sds Plus Dfr 26 Almanı kesinlikle tavsiye ederim. Çok kemikli devirli bir matkap. Bu matkabın ekstra bir özelliğide çift kafa olması. Mandirel takıp Ahşap, demir, aliminyum vs. delebilirsin. Kırıcısıda deliciside gayet iyi. Fiyasa fiyatı tahmin ediyorumki şuanda 400 tl civarında bişeydir.

GBH 2-26 DFR Professional SDS-plus kırıcı-delici SDS-plus kırıcı-deliciler | Bosch Professional

Son düzenleme:
Ordunat'a katılıyorum Bosch alırsan ömürlük olur. Kırmak için uğraşmadığın sürece yola devam eder 1 sene önce internetten şu makinayı aldım şu an fiyatı da düşmüş.

Bosch GBH-2-26-DRE

Bosch GBH 12-52 D Kırıcı Delici sizlere tavsiye edebileceğim kırıcı delici (hilti) arasında yer alıyor.
3,614.00 TL-1,115.00 TL= 2,499.00 TL
Zor işlerin düşmanı olan Bosch tarafından üretilne kırıcı delici ürünü ennalbur ile sizlere sunuluyor. GBH 12-52 D kırıcı delici ile yapamayacağınız iş kalmayacak. Güvenliğinizi ön planda tutan ürün emniyet sistemleri ile kazalara karşı da sizleri güven içerisinde çalışmanızı dağlmak için üretilmiştir. Elektrik kesintisi sonrasında kendi kendine çalışmasını önleyen emniyet sistemi bun özellikleri arasında yer almaktadır.
Teknik özellikleri :
Giriş gücü

1.700 W
Darbe enerjisi 19 J
Nominal devir sayısı 0 - 220 dev/dak
Kablosuz ağırlık 11,5 kg
Uzunluk 600 mm
Genişlik 120 mm
Yükseklik 312 mm
Uç girişi SDS-max

İncelemek için buraya tıklayınız.

Yeni mesajlar