Ucuz etin yahnisi yenmez dedkleri bu olsa gerek..!!

maşAllah Allah (C.C.) nazardan kem gözden korusun.

yav arkadaşlar konu ne ara köpeklere geldi ??
et sür kurumun da sadece kırmızı et satılmıyor salam sucuk sosis her türlü et ürünleri vardır...

Dur ben de kediye getireyim konuyu.
Bu gördüğünüz bizim evin gurmesi Ceviz.
Süt kullanılmadan yapılan peyniri, kalitesiz et, sucuk ve et ürünlerini yemez. Uzun uzun koklar ve tuvaletini örtüyormuş gibi örtme hareketi yapar. Bilinmedik marka veya bazı sokak sütlerini içmez.
Sera domatesi yemez, yerli domates yer.
O yüzden yeni bir ürün aldığımızda önce ona veririz. Bunu çevremizde çok arkadaş bildiği için Ceviz yemiyorsa onlar da o markadan uzak durur.
Marketlerde tanıtım stantlarından 1-2 parça peynir, sucuk vs alırım. Evde özel labaratuarım var. Orda test ederim derim. Ceviz beğenirse alınır.
Beğanmediği markalar bakanlığın sahte ürün listesinde çıkmakta. O yüzden güveniyoruz.
20190210_183527.jpeg

Dur ben de kediye getireyim konuyu.
Bu gördüğünüz bizim evin gurmesi Ceviz.
Süt kullanılmadan yapılan peyniri, kalitesiz et, sucuk ve et ürünlerini yemez. Uzun uzun koklar ve tuvaletini örtüyormuş gibi örtme hareketi yapar. Bilinmedik marka veya bazı sokak sütlerini içmez.
Sera domatesi yemez, yerli domates yer.
O yüzden yeni bir ürün aldığımızda önce ona veririz. Bunu çevremizde çok arkadaş bildiği için Ceviz yemiyorsa onlar da o markadan uzak durur.
Marketlerde tanıtım stantlarından 1-2 parça peynir, sucuk vs alırım. Evde özel labaratuarım var. Orda test ederim derim. Ceviz beğenirse alınır.
Beğanmediği markalar bakanlığın sahte ürün listesinde çıkmakta. O yüzden güveniyoruz.Ekli dosyayı görüntüle 52008
Harikaymış. İyi zannettiğimiz ama Ceviz in yemediği kötü markalar varsa paylaşır mısın

zamanın birinde bizim köyde eti çok seven bir adam varmış demiş ki adam et olsun da it eti olmuş demiş.... :D :D :D
Et işine gelince her zaman işlem görmüş etten uzak durmak gerekli. Sadece sucuk yiyin bence. O da fermente olandan. Yada güvendiğiz kasaptan el yapımı olanindan

Bu yaşıma geldim bmle kedi görmedim ne kulak yapmış maşallah [emoji23]

Harikaymış. İyi zannettiğimiz ama Ceviz in yemediği kötü markalar varsa paylaşır mısın
Pek Migros'a gitmem mecbur kalmadıkça. Fiyatları yüksektir.
Birgün önünden geçerken baktım köpek mamaları ucuz. Kartta da puan birikmiş ve Groseri"de geçmiyor. Girdim. 50tl.yi geçti. Dediler 2 kangal sucuk 9tl. Fiyat işkilli. Çok ucuz. Neyse aldı. Tostta kullanırım dedim.
Kahvaltı yaparken bir tabak da Ceviz'e hazırlanır. Sucuktan birkaç parça kestim koydum önüne. Kokladı, o örtme hareketini yaptı. Ben zaten işkillenmiştim, yemedim. Belki toktur acıkınca yer dedim. Akşama kadar ellemedi. Ben de sokak kedilerine indirdim. Ertesi sabah baktım duruyor. Sokak kedileri de yememiş.
Neyse bir-iki ay dolapta durdu. Migros'un bölge koordinatörü ailecek kahvaltıya gelmişlerdi. Doğradım hepsini yedirdim onlara.

Pek Migros'a gitmem mecbur kalmadıkça. Fiyatları yüksektir.
Birgün önünden geçerken baktım köpek mamaları ucuz. Kartta da puan birikmiş ve Groseri"de geçmiyor. Girdim. 50tl.yi geçti. Dediler 2 kangal sucuk 9tl. Fiyat işkilli. Çok ucuz. Neyse aldı. Tostta kullanırım dedim.
Kahvaltı yaparken bir tabak da Ceviz'e hazırlanır. Sucuktan birkaç parça kestim koydum önüne. Kokladı, o örtme hareketini yaptı. Ben zaten işkillenmiştim, yemedim. Belki toktur acıkınca yer dedim. Akşama kadar ellemedi. Ben de sokak kedilerine indirdim. Ertesi sabah baktım duruyor. Sokak kedileri de yememiş.
Neyse bir-iki ay dolapta durdu. Migros'un bölge koordinatörü ailecek kahvaltıya gelmişlerdi. Doğradım hepsini yedirdim onlara.
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] en iyisini yapmışsın

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri