uçak ışıklandırması hk.

h4s4n

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Forumda birz geindim ancak herhangi bir şey bulamadım. Lütfen yardım
Ben statik model yapıyorum nette gezerken bunların ışıklandırıldığını gördüm. Aklıma pic programlamak geldi ancak süreyi tutturmak sıkıntı olacak gibi. Lütfen ya program hakkında yada devre konusunda yardımcı olabilir misiniz? Youtube ye
Loud night landing from Emirates A380 A6-EER at Hamburg Finkenwerder 13.12.2013 etiketi ile örnekleri var.

link olarak da makete ötnek olabilir.

Şimdiden teşekkürler.....

Gerçek zamanlı çalışmadığı için süre sıkıntısı yaşamazsınız. Hazır arduino kitide kullanabilirsiniz. Zaman gecikmelerini deneme yanılma ile yapabilirsiniz. Önceden benzer bir oyuncak için denemiştim sorun olmamıştı.

Saygılar....

Gerçek zamanlı çalışmadığı için süre sıkıntısı yaşamazsınız. Hazır arduino kitide kullanabilirsiniz. Zaman gecikmelerini deneme yanılma ile yapabilirsiniz. Önceden benzer bir oyuncak için denemiştim sorun olmamıştı.

Saygılar....
Gerçek uçaklar bile gerçek zamanda çalışmıyor. :)
"Gerçek zaman = zamandan münezzeh olmak" Zaman yoksa mekan da olmaz, neden uçalım ki ?

Pic bilmeyen benim gibi birine tavsiyem flip flop devresi ile zamanlayıcı kullanırdım, flip flop ayarı bulmak için pot kullanırdım.

Arkadaşlar merhaba,
Forumda birz geindim ancak herhangi bir şey bulamadım. Lütfen yardım
Ben statik model yapıyorum nette gezerken bunların ışıklandırıldığını gördüm. Aklıma pic programlamak geldi ancak süreyi tutturmak sıkıntı olacak gibi. Lütfen ya program hakkında yada devre konusunda yardımcı

Selam, Arduino nano ve bluetooth modülü ie kablosuz olarak da bu ışıkları istediğiniz gibi yakıp söndürebilirsiniz. Bir araştırmanızı öneririm. Yazılımı ve donanımı kolay. ;)

Zamanlayıcı derken? :/
İng. mi yazsaydım 555 Zamanlayıcı diye tara, açma kapama süesinde oynamalar yap vidyodaki zamanlama gibi yap!
Selam, Arduino nano ve bluetooth modülü ie kablosuz olarak da bu ışıkları istediğiniz gibi yakıp söndürebilirsiniz. Bir araştırmanızı öneririm. Yazılımı ve donanımı kolay. ;)
Ustam ortalama maliyetlerini de yazsaydın karar vermesi kolay olur program ücretli ücretsiz mi?

Son düzenleme:
Arduino ve modul max 50 tl turkiye programlama kismi isi bu modül için kullanimi hakkinda paylaşılmış hazir kodlar var. İstediğiniz bölüm için uyarlanacagini düşünüyorum

Arduino ve modul max 50 tl turkiye programlama kismi isi bu modül için kullanimi hakkinda paylaşılmış hazir kodlar var. İstediğiniz bölüm için uyarlanacagini düşünüyorum
Arduino mini pro 0.78 dolar, haberleşme modülüne de ihtiyacın yok(bir yerlerden cihazın açıldığı bilgisi mutlaka olacak, onu kullanabilirsin.)

Ustam ortalama maliyetlerini de yazsaydın karar vermesi kolay olur program ücretli ücretsiz mi?

Ben bugun eve gelene kadar arkadaşlar gerekli bilgilendirmeyi yapmışlar.

Arduino mini pro 0.78 dolar, haberleşme modülüne de ihtiyacın yok(bir yerlerden cihazın açıldığı bilgisi mutlaka olacak, onu kullanabilirsin.)

Sayın @seagate, haberleşme modulu olduğu takdirde istediği lambayı istediği zaman yakabilir. Aksi takdirde denetleyici programındaki rutin ne ise onu uygulayacak ışıklara farklı işlem yaptırmak mümkün olmayacaktır diye düşündüm. O nedenle bir haberleşme modulu önerdim. Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri