Twido Soft Döküman ve Programlar ve Sorunlar buraya !!!

arkadaşlar şınaydırın kendi sitesinden bulamadım. twido plc editörü ve TSX C USB 485 çeviricinin kutusundan sürücü cd si çıkmadı. Elinde bulunan biri varsa bi zahmet atıversin. Dua ederim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
TwidoSoft ile Twido aşağıdaki yollardan haberleşebilir:
- Seri kablo bağlantısı
- USB kablo bağlantısı (Tsxcusb485)
- Bluetooht ile (Modbus bluetooht adapter)
- Ethernet portundan (Önceden verilmiş bir IP üzerinden)

Twido, aşağıdaki haberleşme yollarını kullanabiliyor:
- Modbus
- Remote Link
- CanOpen
- Ethernet

arkadaşlar bu telemekanik plc programında programında nasıl force yapılıyor bir türlü çözemedim yani kontakları ( 1 ) veya ( 0 ) yapmak istiyorum ama bulamadım toggle animation yapıyorum ama kontakları force yapamadım yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler........

Sayın red ejder,
station - configuration - hardware configuration 'a tıklayınca modüllerin rack üstünde yerleşimi çıkıyor bildiğiniz gibi. sonra istediğiniz giriş/çıkış hangi modülde ise o modülün üstüne çift tıklıyorsunuz. çıkan pencerede sol üst köşesinde üç seçenekli pencere var (pencere tek satırlı, üsüne gelin ve ok işaretine tıklayın diğer seçenekleri görürsünüz) bunlar configuration, calibration ve debug. bu modların birinde istediğiniz girişe veya çıkışa çift tıkladığınızda çıkan ufak pencereden Force - Unforce yapabilirsiniz. bu işlemi online yapabilirsiniz ancak. umarım açıklayabilmişimdir. iyi çalışmalar

station tolls bölümündemi acaba 7adet7 biraz detaylı olursa sevinirim arkadaşım

Merhaba Red Ejder
Toggle animation dediğine göre twido softtan bahsettiğini anlıyorum. Eğer twidosoft kullanıyorsan Animasyon Table sayfasını açıyorsun. Buraya hangi elemanı force yapmak istiyoran yazıyorsun. Bu sayfayıda toggleanimation yapıyorsun. Sonra elemana ait current sütununa tıklıyorsun. Yukarıda bulunan kilit sembolune basıyorsun. Force oluyor. Fakat Twidoda çıkışları ve girişleri force edebilirsin. Bitler 1 veya 0 yapılabilir. Eğer programda o an bir yerlerde bu bite sıfırlama yapılıyorsa bu biti force yapamıyorsun.
Kullandığın program farklıysa yaz. Ona göre de açıklama yaparım.

station tolls bölümündemi acaba 7adet7 biraz detaylı olursa sevinirim arkadaşım

ben PL7 PRO programını kullanıyorum. sizde aynı programı kullanıyorsanız Application Browser diye bir pencere var. bu pencere de programın üstteki menü bardaki soldan sekizinci buton ile açılıyor. veya menudeki Tools sekmesinin içinden açılıyor.

Application Browser içerisinde Animation Table bulunuyor. Burada yeni bir animasyon tablosu yaratın. İçerisinde adres satırına force etmek istediğiniz elemanları yazın. Tabloda solda force 0 , force 1 gibi butonlar görünecektir. Force etmek istediğiniz elemanı seçin ve bu butonlara basın. Eleman force olacaktır.

Ekli dosyalar

• Twidoyla Program Yazma kılavuzu.rar
    473.2 KB · Görüntüleme: 117
  • Twidoyla Proje Açma kılavuzu.rar
    688.8 KB · Görüntüleme: 116
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye