Turksatta yayin bulamayanlar

yokyok42b

Üye
Cihaziniza yeni tp leri dogru sekilde giriyonuz ama cihaziniz kanali bulmuyor cunku o tp daha oncede kullaniliyordu tp nin gelismis ince ayarlarini cihaz hafizaya almis degistirmiyor yapacaginiz sey once ya o tp leri tek tek silin sonra yeniden ekleyip deneyin ama bu cok zahmetli bir is yada uzmaninin yaptigini yapin cihazinizdan turksat uydusunu silin tum tp bilgileri silinecek
sonra yeni bir uydu ekleyin sizden uydu ismi ve bir adet tp isteyecek ne verecegimiz belli
uydu ismi:Turksat herhangi biseyde olabilir ama ekrana gelen klavyeden kaydet e basarak cikmaliyiz
Arama :Elle
Frekans :12733
Pol :V Dikey
Sembol rate:3333
sekeke arama acik (network searc ON)
yaparak aramayi baslatiyoruz ve tum kanallar geliyor ben yurddisinda calisiyorum 9 yasinda ogluma telefonla tarif ettim 5 dakikada islem tamam fazla ugrasmaya gerek yok boyle cok daha kolay kolay gelsin

Frekansta sanırım yalnışlık var 12731 olacak

NTV grubu kanallarini (NTV, CNBC, e2 vs) nasil ekliyorsunuz? Bende normal arama ile NTV grubu kanallari cikmadi, diger butun kanallar cikiyor.

emrah_ ' Alıntı:
NTV grubu kanallarini (NTV, CNBC, e2 vs) nasil ekliyorsunuz? Bende normal arama ile NTV grubu kanallari cikmadi, diger butun kanallar cikiyor.
Çanak antenin sinyali zayıf alıyorsa otomatik aramada yakalayamamış olabilir. Eurasiasat Promo kanalı var. Oradan kanal veya paket frekanslarını görebilirsin.

iyi akşamlar arkadaşlar.network search.Şebeke arama.bu yolla tum kanallarınızı bulabilirsiniz önce şebekeyi taratıp yeni tp leri bulup o tp lere ait kanalları  bulursunuz çok basittir.önce fabrika ayarlarına dönüyorsunuz bu sayede tüm kanallar siliniyor.menüden kuruluma gelip şebeke taratıyorsunuz otomatik olarak kanalları buluyor.........

işyerimden fazla mesai karşığı izin aldığımdan abimin tv tamir dükkanında 3 günden beri yaklaşık 150 cihaza yeniden kurulum yaptık.Sonuçlar:
1. atv türkiye genelde sorunlu sinyal zayıf geldiğinden bazı cihazlar bulamıyor yada bulanlarda ise bazılarında görüntü donmalı geliyor
2.CNN türk euro d nin olduğu pakette STAR TV çıkmıyor.Bu durumda o tp 11862 H 27500 silinip tekrar aratılacak
cihazınız goldmaster ın 9xxx modellerinden biri ise bu sorun çıkıyor.Çözümü ise ilkönce şebek tarama frekansı olarak 12732 v 3333 den turksat tanıtım kanalını bulmak sonra 11862 H 27500 tp si taratılacak ondan sonra şebeke arama açık seçilip türksat tanıtım kanalında arama yaptırılacak
3.Goldmaster cihazlar için goldmaster firması kanal listesini hazırlamış.RS-232 kablo ile yazılım yükleyenler arama bile yapmadan direk yükleme yapıp kullanabilirler
Kolay gelsin

H@san ' Alıntı:
iyi akşamlar arkadaşlar.network search.şebeke arama.bu yolla tum kanallarınızı bulabilirsiniz önce şebekeyi taratıp yeni tp leri bulup o tp lere ait kanalları bulursunuz çok basittir.önce fabrika ayarlarına dönüyorsunuz bu sayede tüm kanallar siliniyor.menüden kuruluma gelip şebeke taratıyorsunuz otomatik olarak kanalları buluyor.........
fabrika ayarlarına dönmüş olsanız bile en temiz yolu turksat 1/c 2 a her ne ise o uydunun ya tüm tp leri ni silmek yada o uyduyu komple silmek
yoksa yeni taramada daha eksik kanal bulunacaktır.
yaklaşık 276 kanal (şifreli+şifresiz) bulunmakta

eski tp ler zaten işlemsiz kaldı.eksik bulma olayına katılmıyorum.eğer anten iyi ayarlı ise.....................şebeke taratmadan zaten hepsini bulamazsın.tp ler bulunacakki kanallar bulunsun............bu aralar uyducular iyi para kazandı maşaallah..........

Benim uydu alıcısının ayarlarını kendim yaptım. yener74 arkadaşımızın dediği gibi atv bazen dalgalı gösteriyor.

Arkadaşlar benim asıl sorunum kanaldan kanala geçerken, açtığım kanal gelmiyor. Uzaktan kumanda ile tek tek kanal geziyorum, hiç bir kanal gelmiyor. Receiveri kapatıp, açıyorum kanallar geliyor. Bu olay frekanslar değiştikten sonra oldu. Acaba böyle bir sorun sizde de varmı, yoksa benim receiverin ömrümü doldu dersiniz. Tabi bu her zaman olmuyor, ara sıra oluyor.

Merhaba değerli üyelerimiz,

Ben bu iş için çok uğraştım. Verilen frekans değerini, sembol oranını vs. gibi özellikleri kaç defa tekrar tekrar yapmama rağmen bir türlü olmamıştı. Sonradan reset atmak istedim ama fabrika çıkışı olabilecek bütün şifreleri denedim olmadı. İnternette gezinirken bir sitede fabrika çıkışı şifrenin "8503" olduğunu öğrendim. Receiver a reset attım. Denilenlerin hepsini yaptım. Şu an gayet net ve problemsiz bir şekilde görüntü alabiliyorum. Hatta daha önceden bulamadığım kanalları da buldum. Demem o ki, her yolu deneyip de hala bir çözüm bulamadıysanız, reset atın oluyor.. :)

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

( Bir de bu işlem için komşumuz olan satıcıya nasıl yapabilirim diye sordum. Adam "Sen yapamazsın, bana getir." dedi. Böyle basit bir işlem için 20 ytl alıyorlarmış. İnsanoğlu artık "AKBABA" olmuş.. )

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri