cabirr

Üye
merhaba arkadaşlar 2010 yılında tunçmatik 3 kwa ups aldım ortalam 3 yıl kullandım daha sonra depoya kaldırdım . muhtemelen aküleri tamamen öldü bundan eminim .
sorunum : bugun için ups pirize taktığımda çalışmadı tamamen elektirik yok hiçbir tepki vermiyor sanki pirize takmamış gibi .
cihazı söktüm içeriğine göz attım herhangi yanma yada yanık yer görünmüyor ayrıca cihazın içinde bulunan 220 volt elektiriğin girdiği kartta elektirik var ama cihaz aktif olmuyor .
cok sacma duran cihaz neden bozulur bilemedim .
sizden ricam anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun . teşekkür ederim şimdiden

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aküler çok akım çekiyor ondan göçüyor atık sigorta var mı? kırmızı kablonun girdiği ilk akü ile son akünün yerini değiştir.

aküler çok akım çekiyor ondan göçüyor atık sigorta var mı? kırmızı kablonun girdiği ilk akü ile son akünün yerini değiştir.

aynı ups den bir adet daha var ondaki sağlam aküler ile yer değişrip denedim hiç bir şekilde tepki vermiyor
tunçmatik müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım akü olmasada makinanın çalışacağını söylediler

ayrıca makinada sigorta göremedim .

kontrol kalemi ile elektronik tamiri olmaz o 50v ile de yanıyor servise vermen gerek.

kontrol kalemi ile elektronik tamiri olmaz o 50v ile de yanıyor servise vermen gerek.

kontrol kalemi ile pirizden gelen elektiriği kontorl ettim.
geliyormu gelmiyormu .
pirizden gelip anakarta giren 220 akım kabosunu anakartan cıkardım o şekilde konrol ettim .
ana karta takılı vaziyette yanıltır .

pcbde cam sigorta var mı? o 220v kabloda elektrik olur da pcbde akü uçlarında var mı? avometre,multimetren yoksa elektronik bilgin yoksa kurcalama bilen yetkin birine baktırt.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri