TTL video çıkışını VGA ya çevirmek

uçak16

Üye
Eski endüstriyel monitorlerin çıkışları TTl seviyesinde olup LCD ekranı direkt takmak için ara interfaze şeması veya bu konu ile ilgilenen arkadaş var mı?

https://www.google.com/search?q=ttl...e..69i57j33.7551j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.google.com/search?q=mon...hUKEwjry8_O28bqAhUYKhoKHa6CAq0Q_AUoAHoECAEQAA

Ayrıca Firma Rehberi bölümüne de göz atmanızı tavsiye ederim, bir elektronik firmasi end cihazların eski ekranlarının lcd ye dönüşümünü yaptığını yazdığını anımsıyorum.

Benimde boyle bir sorunum var. Bu firma hangisidir ben gezindim ama bulamadim. Aklinizda kaldi ise yoblebdirirmisiniz?

Peki @uçak16

Şu aşağıdaki çıkışlar TTL video çıkışımıdır? Bu LCD nasıl sürülmüştür?

Bu sinyaller ile normal bir VGA monitör sürebilir miyim? Ekrana ait datasheet de ektedir.

1584299503968-png.png

1584299476772-png.png

1584299538214-png.png

Ekli dosyalar

• EL560.400-LP.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 7
Fiyatına bak Serkan 1000dolar falansa endüstriyel ise TTL dir. :)
Normal LCD ekran çalışmıyor .H ve Vertikal frekansı kilitlemiyor .Yan yan kayıyor dikey kayıyor.Renk girişleri bazen tutuyor gibi fakat kırmızılar kahverengi gibi
Serkan bey yerli bu firma var .Bilgi fiyat isteyebilirsin merak ettim senin ekran TTL mi?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Fiyatına bak Serkan 1000dolar falansa endüstriyel ise TTL dir. :)
Normal LCD ekran çalışmıyor .H ve Vertikal frekansı kilitlemiyor .Yan yan kayıyor dikey kayıyor.Renk girişleri bazen tutuyor gibi fakat kırmızılar kahverengi gibi
Serkan bey yerli bu firma var .Bilgi fiyat isteyebilirsin merak ettim senin ekran TTL mi?

Aslında bu ekran bir lcd değil.

Ekran electroluminescent panel olarak geçiyor.

Fiyatı 1500 usd civarı. Bu yüzden bende endüstriyel cihazlarda kullanılan ekran diye düşündüm. Bu ekran bir analizör cihazında takılı ve görüntü alamıyorum. Bazı osiloskop ekranlarına benziyor. Birde bu ekran monochrome tek renkli bir ekran.

Yarın önerdiğiniz firma ile iletişime geçeceğim. Bakalım ne diyecekler. Bilgi edinirsem burdan paylaşırım. Umarım çözüm olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri