Trifazda iki monofaz kullanmak

direkten gelen kablo 4x6 10 metre 380v kablo şimdi 1 fazını kardeşim kullanıyor diğer fazını da ben alacam şimdi nötr ü ortak kullansak bir problem olmaz değil mi cevabınız için şimdiden teşekkürler

Yeriniz neresi anlaşılmıyor, konut mu işyeri mi , sayaç tek mi , ayrı ayrı mı vb. ?? Tabii topraklama ?

Yeriniz neresi anlaşılmıyor, konut mu işyeri mi , sayaç tek mi , ayrı ayrı mı vb. ?? Tabii topraklama ?
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim şimdi bizim bağ evi var . kardeşimle ortak elektrik kullanacağız benim evin ruhsatı yok o yüzden elektrik abonesi alamıyorum. Şimdi dediğim gibi kardeşimin evine 4x6 380v 10 m kablo ile elektrik geliyor bir fazını kardeşim kullanıyor bende elektrik sayacının ordan bir fazıda ben alacam yani nötr ortak kullanacağız ve son olarak iki evinde topraklaması var ayrı ayrı . şimdi bu nötr dediğim gibi ortak kullansak bir problem olur mu ?

Elektrik sayacından harici elektrik almak yasaktır. Kaçak kullanım muamelesi yapılır.
Ev içerisinden alınmalıdır.

Elektrik sayacından harici elektrik almak yasaktır. Kaçak kullanım muamelesi yapılır.
Ev içerisinden alınmalıdır.
Yok zaten yani sayacın ordan sonra 4 lü kablo evin içine geliyor evin içinden alacağız yani cevabın için teşekkür ederim

Size de sorayım normal iki ev 40 A sigortalı peki iki faz mı alalım yoksa aynı fazı mı kullanmak daha sağlıklı olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri