Transmitter ile max. basınç nasıl görüntülenir?

Merhaba, ben transmitter ile basınç dayanım testi yapmak istiyorum. Örnek olarak, bir kaba basınç uygulayıp transmitter ile basıncı ekranda görmek istiyorum fakat kap patladığında son basıncı nasıl kaydedebilirim. Bu konuda bir fikri olan varsa bana yardımcı olabilirmi acaba?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Kullandığınız PLC modeli ve HMI nedir ?
Hangi model analog kart ile ölçüm yapılacak?

İyi çalışmalar.

bu bahsettığını ticarı amaçlı kullanıyorlar universıtelerde veya beton test laboratuvarlarında basınç uygulandığı her anı işlemcıyle kayıt edıyorlar beton patladığında en yuksek basınç kayıtlı olduğu için okunup rapor edılıyor bu cihazı bende yaptım universıteye loadcell ıle çalışanını basınç sensorude loadcell gıbı 0-10 mvolt verır

bu bahsettığını ticarı amaçlı kullanıyorlar universıtelerde veya beton test laboratuvarlarında basınç uygulandığı her anı işlemcıyle kayıt edıyorlar beton patladığında en yuksek basınç kayıtlı olduğu için okunup rapor edılıyor bu cihazı bende yaptım universıteye loadcell ıle çalışanını basınç sensorude loadcell gıbı 0-10 mvolt verır
Her basınç sensörü 0-10 mv vermez. akım döngülü, seri haberleşmeli veya analog çıkış veren modelleri vardır. Analog çıkış veren modelleri de firma ve modele göre değişir. Lineerleştirme istemi yok ise sizin tablo çıkarmanız gerekir. Model ve fmarka bilgilerini verirseniz yardım alma ihtimaliniz artar.

Her basınç sensörü 0-10 mv vermez. akım döngülü, seri haberleşmeli veya analog çıkış veren modelleri vardır. Analog çıkış veren modelleri de firma ve modele göre değişir. Lineerleştirme istemi yok ise sizin tablo çıkarmanız gerekir. Model ve fmarka bilgilerini verirseniz yardım alma ihtimaliniz artar.

:)benım bıldığım temelde sensörler 0-10 m volt analoğ veya dijital haberleşme vs. ılave edılır yanlış bılıyor olabılırım:)

Mesajınızı anlayamadım. İmla işaretlerini kullansanız, sanırım anlamam kolaylaşacaktır.

basınç sensörleri içerisinde straingauge elemanının wheatstone köprüsü direnç grubuna bağlanması ile oluşur.
katana arkadaşın dediği gibi her marka kendi içinde bunu ister dijitale çevirip verir,istersede direk analog olarak,yada amplifie ederek verir. dijital olmayan transparan modellerde wheatstone beslemesinin vs değerine göre çıkış gerilimi değişir. 0-10mv our 0-20mv olur,0-50mv olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri