Transformatör Genel Bilgiler (başka başlık açmayınız)

Sorunun cevabı doğru. Trafo yükseltici mi alçaltıcı mı belli değil dolayısıyla 1 ve 3 zaten otomaik elenir. Geriye sadece 2 kalır. Giriş gücü çıkıştan daima yüksek olamalı. Trafo en verimli elektrik makinası olmasına rağmen arada yine ufakta olsa kayıplar vardır. Yani giriş gücü çıkıştan yüksektir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sorunun cevabı doğru. Trafo yükseltici mi alçaltıcı mı belli değil dolayısıyla 1 ve 3 zaten otomaik elenir. Geriye sadece 2 kalır. Giriş gücü çıkıştan daima yüksek olamalı. Trafo en verimli elektrik makinası olmasına rağmen arada yine ufakta olsa kayıplar vardır. Yani giriş gücü çıkıştan yüksektir.
Doğru orda bi kelime oyunu yapılmış ideal olmayan terimi kullanılmış yani formülde kayıplar ihmal edilir ama burda tam tersi olmuş

hurdacıdan yüksek voltaj bir transformatör aldım.(tahminim Mikrodalga fırına ait) üst sargı bobin tel kalınlık tahminen 0.2 mm bu bobinin 1 ucu da gövdeye bağlanmıştı. Gövdeye bağlı olan ucu açtım ve 115 ohm değeri alıyorum. Alttaki bobin tel kalınlığı ise tahminen 0.7 mm kalınlığında ve 3 ohm değer görüyorum. 115 ohm değer aldığım bobine 220 volt ac uygularsam bir sorun olur mu ve bu şekilde işe yarar bir sonuç (sekonderden yüksek amper çıkış) elde edebilir miyim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri