Transfer Panosundaki X5 sayaç ?

selam. Transfer panosuna x5 kombi sayaç koyuyoruz. Sedaş jeneratörden önce ölçmek ister yoksa jeneratörden sonra ölçerse yanlıs olur dendi.. Bu işin aslını bilen var mı? Transfer panosundaki sayaç konmasının sebebi nedir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Jeneratörün ürettiği enerjiyi ölçmek üzere,jeneratör çıkışında olması lazım.Devletin parası bit-
tiğinde ! istihsal vergisi almak için olsa gerektir.

Transfer panosunun girişine koyarsanız eger, Og den veya AG den ana girişden ölçüp para verdiğiniz elektriğe, transfer pansundan zaten bir enerji harcamanız devamlı var, bır daha para ödemiş olmazmısınız.
Ben öyle anlıyorum.
Bu sayacı SEDAŞ mı ıstedı, sizin muhasebe, idaremı istedi. Sizinkiler istemişse, malıyet hesabında kullanılabilir. Kaç kw. elektrık sarfettınız ve buna mukabıl ne kadar yakıt harcadınız bulunur , dıe düşünüyorum..
Generatör çıkışına koymanız durumunda, SEDAŞ buradanda bir ücret talep edebilir. Zaten, generatör için ruhsat almanız gerekir.

Aslında,konan sayaç değeri üzerinden,enerji
sağlayıcı kuruluşun , belli bir miktar,jeneratör
sahibine mazot parası ödemesi gerekir ! Zi-
ra,onun problemi ! yüzünden jeneratör çalışı-
yor.

Transfer panosunun girişine koyarsanız eger, Og den veya AG den ana girişden ölçüp para verdiğiniz elektriğe, transfer pansundan zaten bir enerji harcamanız devamlı var, bır daha para ödemiş olmazmısınız.
Ben öyle anlıyorum.
Bu sayacı SEDAŞ mı ıstedı, sizin muhasebe, idaremı istedi. Sizinkiler istemişse, malıyet hesabında kullanılabilir. Kaç kw. elektrık sarfettınız ve buna mukabıl ne kadar yakıt harcadınız bulunur , dıe düşünüyorum..
Generatör çıkışına koymanız durumunda, SEDAŞ buradanda bir ücret talep edebilir. Zaten, generatör için ruhsat almanız gerekir.

bunu enerji müsaadesi verebilmemiz için koyun dedi Sedaş..

Ben öyle anlıyorum.

evet bu sayacı sedaş istedi.. enerji müsaadesini verirken bunuda şart koştular.. içinde sayaç olsun dendi.. Peki bu sayaç girişe mi yoksa çıkışa mi konmalı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri