transfer panosu ne demek?

canj23

Üye
transfer panosu ne demek arkadaşlar yardımcı olursanız sevinicem tşk.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şebeke elektriği varken, yük şebekeden beslenir. Şebeke elektriği kesildiğinde (veya kalitesi bozulduğunda) jeneratör devreye girer ve yükü besler. Elektrik normal haline geldikten bir müddet sonra da jeneratör üzerindeki yük şebekeye aktarılır ve jeneratör devreden çıkar.

Bu olay transfer işlemidir. Yüke enerji giderken, şebeke ile jeneratör arasında transfer yaptıran panoya da transfer panosu denir.

ozaman şebeke elektriği gittiği anda jeneratör nasıl çalışıypr bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum jeneratör nasıl marş alıyolıyor şema vs.

varsa çok sevinirim genç arkadaş yardımlarını bekliyorum saygılar...

ozaman şebeke elektriği gittiği anda jeneratör nasıl çalışıypr bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum jeneratör nasıl marş alıyolıyor şema vs.

Transefer panosunda enversor kontaktor var dir kontaktorun birinci bolumune sebeke bagli ikinci bolume jenarator bagli cikisi ise pareler bagli kulanim panosuna gider
sebekeye bagli bir zaman rolesi vardir sebeke elektrigi kesilince 30 saniye sonra zaman rolesinin acik kontagi kapanir ve jenarator otamatik calisir ve kontaktorun jenarator bolumu devreye girer.
sebeke elektrik gelince zaman rolesi calisr kapali kontak acilir acik kontak kapanir jenarator kontaktoru devreden cikar sebeke kontaktoru devreye girer
sonra jenarator stop eder.
daha iyi anlamak icin transefer panosunun elektrik devresini incele.
Not jenerator devresinde isitici vardir bu isitici motor isisini devamli 60 derecede tutar.

kullanılacak malzemeleri yazarmısınız arkadaşlar rica etsem?

ahnur bey mersinde yasıyormussunuz bende mersındeyım vıncler konusunda bana yardımcı olabılırmısınız.lıeheber ve gottwald mobıl vınclerle ugrasıyoruz

Transefer panosunda enversor kontaktor var dir kontaktorun birinci bolumune sebeke bagli ikinci bolume jenarator bagli cikisi ise pareler bagli kulanim panosuna gider
sebekeye bagli bir zaman rolesi vardir sebeke elektrigi kesilince 30 saniye sonra zaman rolesinin acik kontagi kapanir ve jenarator otamatik calisir ve kontaktorun jenarator bolumu devreye girer.
sebeke elektrik gelince zaman rolesi calisr kapali kontak acilir acik kontak kapanir jenarator kontaktoru devreden cikar sebeke kontaktoru devreye girer
sonra jenarator stop eder.
daha iyi anlamak icin transefer panosunun elektrik devresini incele.
Not jenerator devresinde isitici vardir bu isitici motor isisini devamli 60 derecede tutar.
Bu panonun ismi ATS (automation transfer system) olarak adlandırılır. elektrik kesildikten sonraki zaman ayarı duruma göre(isteğe göre yapılır)mesala hastanelerde bu daha düşüktür.(bana göre 30 sn çok yüksek) yüksek güçlü yerlerde, hatta çoğu yerlerde kontaktör diil, motorlu kompakt şalterler bulunur.(genaratör ve şebeke için ayrı ayrı) bu şalterlerde mekanik ve elektrik olarak 2 koruma bulunmaktadır.(genaratör ve şebeke enerjileri karşılaşmasın diye).bu işin güç kısmı, bunun birde otomasyon kısmı vardır.Burda anlatım uzun sürebilir.arkadaşların paylaştığı adrese bakarsan ordaki şemalarda gerekli bilgiyi alırsın sanırım.
Anlattıklarımda hata var ise yeni bilgilere açığım.

kullanılacak malzemeleri yazarmısınız arkadaşlar rica etsem?
malzemeleri yazmak için kullanılacak alanın gücü gerekli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri