Traksiyoner akü

Saido03

Üye
240 amp traksiyoner akü ile 2 adet 100amp seri bağlı jel akü birbirine paralel bağlanabilir mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konu taze 15. mesajım
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/jel-akü-ilginç-fikir.127094/page-2

Olmaz. Güçlü bir boğa ile cılız sarı kızı aynı sabana bağlamaya benzer. Biri diğerine zarar verir.

20190226_2_35133780_42037697.jpg

Son düzenleme:
Olmamasının teknik sebebi nedir üstadım ?

Aküleri seri bağlayarak kapasitelerini arttıramazsın. 12v 100Ah 2 aküyü seri bağlarsan 24v 100Ah yapar bu bir. Farklı cinsten akülerin iç dirençleri, anlık yüklere (şarj-deşarj) tepkileri de farklıdır, Ah'leri tutsa bile grup yapılması bu nedenle uygun değildir buda iki.

Son düzenleme:
Aküleri seri bağlayarak kapasitelerini arttıramazsın. 12v 100Ah 2 aküyü seri bağlarsan 24v 100Ah yapar bu bir. Farklı cinsten akülerin iç dirençleri, anlık yüklere (şarj-deşarj) tepkileri de farklıdır, Ah'leri tutsa bile grup yapılması bu nedenle uygun değildir buda iki.
Benim solar sistemimde hali hazırda 2 tane seri bağlı jel aküm vardı. Forgliftçi bir arkadaşım da bende traksiyoner akü var sana veriyim diyince böyle bi konu açtım. Peki traksiyoner akü tek başına solar sisteme takılabilir mi?

Benim solar sistemimde hali hazırda 2 tane seri bağlı jel aküm vardı. Forgliftçi bir arkadaşım da bende traksiyoner akü var sana veriyim diyince böyle bi konu açtım. Peki traksiyoner akü tek başına solar sisteme takılabilir mi?
Evet uzun ömürlü olması nedeniyle solar sistemde jel aküler ve traksiyoner aküler tercih sebebi oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamaleykum ustalar mustakil evimin kenarinda direkte aydinlatma var uzrinde 70w yaziyor bu ampulu 250 w civa buharli ile degistirsem yanarmi ampul tesekkur ederim

Selamaleykum ustalar mustakil evimin kenarinda direkte aydinlatma var uzrinde 70w yaziyor bu ampulu 250 w civa buharli ile degistirsem yanarmi ampul tesekkur ederim
Olmaz...
Balastınıda değiştirmelisiniz...
70 w olan muhtemelen sodyum buharlıdır onda birde İgnitör (ateşleyici) onu da iptal edeceksiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri