trafolu 350Kw işletme

ykp55

Üye
arkadaşlar ben bi kompanzasyon hesap programı kullanıyorum trafolu 350kw gucunde bir işletme var ve buranın kompanzasyon hesabını dediğim programla yaptım ve bir çizim çıkarttım yanlız trafolu tesiiste çizim swich li birseyde var onun ne olduğunu anlamadım yardım edermisiz

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar ben bi kompanzasyon hesap programı kullanıyorum trafolu 350kw gucunde bir işletme var ve buranın kompanzasyon hesabını dediğim programla yaptım ve bir çizim çıkarttım yanlız trafolu tesiiste çizim swich li birseyde var onun ne olduğunu anlamadım yardım edermisiz

Benim anladığım kadarıyla, sabit kondansatörün devreye girmesini istemediğimiz zamanlarda , bunu sağlayacak bir anahtar.

Benim anladığım kadarıyla, sabit kondansatörün devreye girmesini istemediğimiz zamanlarda , bunu sağlayacak bir anahtar.

yani zamanlımı devreye girecek yoksa sureklımı devrede kalacak swice bi anlam veremedim

Mesela tesis tatile girecek ve trafodan da güç çekilmeyecek. O zaman gidip switch'i açıyorsunuz. Böylece sabit kondansatör devreye girmiyor ve işletmeniz kapasitife girmiyor. Anladığım kadarıyla bu iş için koyulmuş bir anahtar.

Mesela tesis tatile girecek ve trafodan da güç çekilmeyecek. O zaman gidip switch'i açıyorsunuz. Böylece sabit kondansatör devreye girmiyor ve işletmeniz kapasitife girmiyor. Anladığım kadarıyla bu iş için koyulmuş bir anahtar.

anladım peki trafo kayıplarını nasıl önlicez

anladım peki trafo kayıplarını nasıl önlicez

Bu tabloyu hazırlamıştım zamanında. Burada trafodan ne kadar güç çekildiğinde ne kadar endüktif kayıp meydana geldiğine bakabilirsiniz. (sarı dolgulu yerdeki değerleri değiştirebilirsiniz)

Bu arada o anahtar kondansatörün devreye girmesini istemediğimiz herhangi bir zamanda kullanmak için konulmuş olabilir. Örneğin, tarfo Bakım zamanı, kondansatör kontrol zamanı vs.vs.

Ekli dosyalar

• trafo endüktif yükleri .rar
    5.1 KB · Görüntüleme: 14
Bu tabloyu hazırlamıştım zamanında. Burada trafodan ne kadar güç çekildiğinde ne kadar endüktif kayıp meydana geldiğine bakabilirsiniz. (sarı dolgulu yerdeki değerleri değiştirebilirsiniz)

Bu arada o anahtar kondansatörün devreye girmesini istemediğimiz herhangi bir zamanda kullanmak için konulmuş olabilir. Örneğin, tarfo bakım zamanı, kondansatör kontrol zamanı vs.vs.

teşekkür ettim ali rıza bey

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri