Trafo güç seçimi

"380vac / 220vac" bir trafonun çıkışına 100 adet role bağlamamız lazım ve röle 6 amper çekmektedir. buna uygun tarfo seçimi kaç" VA" olması gerek. yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
100 adet rölenin hepsinin aynı anda mı enerjili olması gibi bir durum var mı?

100 adeti toplamda mı 6 amper?

rölenin bobini mi 6A? Yoksa kontağı mı 6Alik?

daha fazla ve ayrıntılı bilgi

baya güclü bir bobin miş?

Son düzenleme:
bir rölenin bobini 6A ustad

bir röle bobinin çektiği akım değeri 6 amper bunların hepsinin aynı anda çalıştıgını varsayalım. şimdiden tşkler..

Bu nasıl bir röle merak ettim.Bir yanlışınız anlama olabilir rölenin kontak akımıyla karıştırıyorsunuz bence.Ama genede hesaplayalım çıkan sonucu siz düşünün

6.100=600 A
S=600.220=132000 VA = 132 kVA

hesaplama 1 Fazlı olarak yapılmıştır.

üstad teşekkürler. bu sistem için trafo seçimi yapmam lazım fakat seçmem gereken trafolar piyasada "VA" olarak sunulmaktadır. Bu durumda bu sisteme uygun benim kaç VA'lik bir trafo seçimi yapmam lazım..

220volt ve bobini 6 amper çeken bir röle bu nsaıl bir şeydir ismini ve kodunu bizimle paylaşırmısın bu şekilde bir röleyi ilk defa duyuyorum
yukarıda onur arkadaşımız hesaplamış çok büyük bir trafo çıkıyor 132000VA ilginç

Arkadaşlarımın uyarısı doğru.6 amp. çeken rölede bir yanlışlık var.Tekrar gözden geçirme-
nizde yarar var.

haklısınız öyle bir röle bobinin çekmiş oldugu amper biraz uçuk fakat rölenin yanında çalışan başka ekipmanlarda var bunu ben belirtmedim benim hatam sonuçta hesaplanacak güç belli öyle bir röle böbininin olmadıgını sizde tahmin ediyosunuz zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri