Trafo faz nötr

Merhaba arkadaşlar
12v trafolarda Bağlantı yaparken faz ve Nötrn yeri karışırsa ne olur yani faz yerine Nötrn, nötrn yerine faz bağlarsa ne olur şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Trafo çıkışları faz veya nötr olmaz.
Bir uç artı polarite iken diğer uç eksi polarite olur. Alternatif akımlarda bu polarite saniyede 50 kere değişir.

220v elektriği 12 v a düşüren şu metal Masalı bağlantısını kendi yaptığımız trafolardan hasediyorum

Ben zaten çıkışı kast etmiyorum girişteki 220-240 faz Nötrn kastediyorum

Yani sonuç olarak 220-240 voltu 12 Volta düşüren metal kasa bağlantısını kendi yaptığımız trafoların 220-240 v girişindeki faz veya nötrnü ters bağlarsak birşey olurmu sorum bu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Buna benzer güç kaynağından bahsediyorsunuz sanırım. Dediğim gibi girişde faz nötr yer değişmesi zarar vermez. Çıkışında 12 v DC olduğu için artı-eksi vardır. Bağlantı yeri önemlidir. Artı artıya, eksi eksiye bağlanmalıdır

Bu
Screenshot_2018-02-03-23-41-29-332.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani sonuç olarak 220-240 voltu 12 Volta düşüren metal kasa bağlantısını kendi yaptığımız trafoların 220-240 v girişindeki faz veya nötrnü ters bağlarsak birşey olurmu sorum bu
trafoda fark etmez bir fişi prize takarken faz ve nötr ün yeri değişse sorun olur mu?olmaz trafoda aynı şekilde dir
bunların çıkışlarını bağlarken artı ve eksi ye dikkat etmek lazım dc cihazlar yanabilir ama bu trafo değil power supply dir

Fiş ile bir prize takılan cihazların tamamında, girişteki faz/nötr de farketmez. Eğer bu önemli olsaydı, zaten ülkemizde kullanılan fişlerin yapısı da ona göre olurdu, ve sadece tek yönlü prize takılabilirdi. Ama öyle değil. Çıkar fişi, ters tak, gene çalışır.

yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri