Trafo Bağlantı Grupları hk?

Merhaba Arkadaşlar,

33 kv /04 kV kuru tip trafomuzda bağlanı gurubu Dyn oluyor peki 04 kv /33 kv trafolarda bağlantı grubu nasıl adalndırılır Ydn olarakmı çok acil bilgiye ihtiyacım var teşekküler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Emir bey biliyordur :)

Son düzenleme:
YNd diyemezsiniz çünkü trafonuzun kademe değiştiricisi alçak gerilim veya sekonder tarafta bile olsa o trafo Dyn dir. büyük harf yüksek gerilimi belirtiyor.

hayır emir bey yanlısınız var üzülerek söylüyorum , trafolarda primer ve sekonder genel bi kavramdır bilirsiniz , primer giriş demek , arkadaş 0.4 tarafını giriş yapmak isterse trafonun bağlantı grubu Ynd olucaktır .Anladığım kadarıyla arkadaş bi jeneratörden 400 v alıp 34.5 a cıkartmayı düşünüyor anadoluda bu cok yaygın bi iş .

hayır emir bey yanlısınız var üzülerek söylüyorum , trafolarda primer ve sekonder genel bi kavramdır bilirsiniz , primer giriş demek , arkadaş 0.4 tarafını giriş yapmak isterse trafonun bağlantı grubu Ynd olucaktır .Anladığım kadarıyla arkadaş bi jeneratörden 400 v alıp 34.5 a cıkartmayı düşünüyor anadoluda bu cok yaygın bi iş .

ben 400 volt tarafını çıkış yapamazsınız demedim ki sn mehmet_ist. kullanılan sonuçta bir dağıtım trafosu. generatör step - up trafolar da mesela 400 / 20 kV ama yine yg tarafından isimlendiriliyor. ayrıca madem Y ile isimlendireceksiniz bu Ynd değil de YNd demeniz lazım

Sevgili Mehmet ist bey, Emir Bey'in söylediği gibi Etiketine yazılır. Trafoda etikettte kimliğidir. (Yükseltici trafolara bakmanızı tavsiye ederim)

sayın orion bey peki ben 0,4/33 kv bu arada emir bey yanlısımı düzeltsin ,Ynd11 bir trafo siparişi versem sizce Dyn 11 ile arasında herhangi bir fark olurmu , etiketi farklı olur dimi ama benim demek istediğim su trafoda primer giriş ,sekonder cıkış demektir .yükseltici trafoları incelememi istemişsiniz bana bi örnek vererek yardımcı olmanızı isterim hiç rastlamadım cünkü .sunu iyi bilmenizi isterim ülkemizde bi gelenektir bu mesela selpak gibi , ama kağıt mendil aslı.genelde yüksek gerilim tarafı pirmer olarak kabul edilir . fakat isteğe göre 2 tarafta olabilir .Özetle dyn11 ynd11 arasında hiç bir fark yoktur.

şimdi fark şu Dyn 11 trafoda alçak gerilim 330 derece faz farkı ile geriden gelirken YNd 11 de ise yüksek gerilim 330 derece geriden takip edecektir.

sayın emir bey sizin yüksek gerilim dediğiniz yer benim bağlantı grubumda yok orası artık sekonder.

megep in trafolarla ilgili bir dökümanından alıntı yapıyorum. resimde kitaptan bir sayfa mevcut.

Ekli dosyalar

• bağlantı grubu.JPG
    bağlantı grubu.JPG
    69.1 KB · Görüntüleme: 407

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular