Torna ve Freze Tavsiyesi

Merhabalar, hidrolik piston ve silindir imalatı üzerine bir atölye kuruyoruz. Bu bir hafta içinde torna ve freze tezgahı seçimi yapmamız gerekiyor. Fiyat olarak jetconun tezgahları uygun geldi fakat memnuniyet noktasında tereddütlerimiz var. Bu tezgahlar 2metrelik JML5020B, 3metrelik JML6630B torna tezgahları. Freze ise JVHM-3H.

Bu tezgahlar ile ilgili yorumlarınızı veya farklı markaların tezgahları ile ilgili kıymetli tavsiyelerini paylaşabilirseniz çok memnun oluruz. Teşekkür ederim.

Tornalar neyse de freze, kalıpçı frezesi. Gerçi ne amaçla kullanmak istiyorsunuz bilmiyorum ama fazla zorlanmaya gelmez.

tos torna kullanıyoruz yıllardır
asıl marifet ustada tabi
siz önce iyi bir torna ustası alın işe o ne derse onu alın
tos diyecektir :)

Sadece tornada hidrolik piston yapabilecek misiniz? Dış çap ölçüsü için yeterli hassasiyeti sağlayacak mı?

Torna yeterli yahu. Frezeye vida delikleri için ihtiyaç duyuyordur.

Yakın zamanda ben de 3 pistonlu bir silindir yapacağım.

İşlenecek silindir çapları ne acaba, 10 tonluk presler için mi, 1000 tonluk hidrolik presler için mi piston ve silindir yapılacak, Üretim kapasitesi günde kaç adet planlanıyor ? Konvensiyonel mi yoksa cnc tezgahlarda mı üretim düşünülüyor ? Bu ve benzeri soruların cevapları olmadan şu torna ile şu freze uygundur demek bence çok zor. Saygılarımla

Torna yeterli yahu. Frezeye vida delikleri için ihtiyaç duyuyordur.

Yakın zamanda ben de 3 pistonlu bir silindir yapacağım.

Hocam seri imalatta bu işin sadece tornada yapılması ne derece mümkün sizce? Piston ve silindir gibi parçalarda çap ölçüsü çok hassastır. Deneme amaçlı üretilebilir diye düşünüyorum.

Saygılar....

Hocam seri imalatta bu işin sadece tornada yapılması ne derece mümkün sizce? Piston ve silindir gibi parçalarda çap ölçüsü çok hassastır. Deneme amaçlı üretilebilir diye düşünüyorum.

Saygılar....

Sayın @alpernbugra, deneme amaçlı da olsa silindir ve pistonlar tornada işlendikten sonra, pistonlar taşlama, silindirler ise taşlama ve honlama işleminden geçirilmek zorunda ki bu ikili düzgün çalışabilsin. Yoksa denemelerde başarısız olur diye düşünüyorum. Saygılarımla

Sayın @alpernbugra, deneme amaçlı da olsa silindir ve pistonlar tornada işlendikten sonra, pistonlar taşlama, silindirler ise taşlama ve honlama işleminden geçirilmek zorunda ki bu ikili düzgün çalışabilsin. Yoksa denemelerde başarısız olur diye düşünüyorum. Saygılarımla

Esasen üretimi söylediğiniz şekilde. Denemeden kastım amatör manada birşeyler denemekti.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri