torna icin motor önerisi.

Herkese merhaba ,kisa sure once buldum burayi ,cnc freze icin firsat buldukca didikliyorum gecmis konulari. biriken sorularim var ama cevabina rastlarim diye surekli gecmis konulardayim ve cok zor cok.Belcikadayim evimde kucuk bir atolyem var simdi sormak istedigim tornam icin motora ihtiyacim var aslinda motoru var kayis degiserek hiz ayarlaniyor ben turkce ismini bilmiyorum ama hiz kontrolu yapacak, saga ve sola donusu saglayacak ve 220 V monophase la calisacak .bunun icin uygun malzemelere ihtiyacim var .resimde yuklemeye calisacagim motor bilgisi icin tesekkur ederim simdiden.

670b1c4fa764d4785e3f8f7d876e20a698706b9f7ba0d4984bac01edf92fe3f2_zpsjsimkosi.jpg
a4e170d927171f7982feb23a08f44221641c17b8f2a5281a3c3b1d2f5dbbb22e_zps5l7xxigq.jpg

Bu motor monofaze değil 3ph faz sayısını gösterir bu motor 220VAC trifaze yani 3 fazlıdır!hız da 750/1500 demiş tam hızını çıkaramadım 50hz de 750 ile mi çalışıyor yoksa 1300 le mi tam çıkaramadım iki sargılı olabilir!Kablo bağlantılarını yükleyebilirmisiniz?Monofaze 220vac bir sürücü aldığınızda 400w lık bir sürücü (0,4kw) işinizi görecektir bu sürücüler 0-400hz e kadar çalışan modelleri var.

cevap icin tesekkurler bu surucuyu internet uzerinden alabilmem icin bir link varmi ,yeniden motor almalimiyim (daha verimli olacaksa alabilrim) ?

C.berhan, hocam pako'ya bakılırsa (Orjinal ise) dediğiniz gibi çift sargı olabilir.
Fatih serhat, Motoru değiştirmeyin bence.
''AC motor sürücü invertör'' olarak arayın,
Yakın bölgenizde bulabilirisiniz diye düşünüyorum.
Öyle çoook çook özel bir cihaz değildir,
0.40 şimdilerde pek bulunmuyor.
1 kw''lık en alt modeli vardır. Bulabilirsiniz. aralarında fiyat farkı yoktur.
Bilindik markalar;
Delta
LS
siemens
mitsubishi
omron
kolay gelsin.

Orta büyüklükteki matkap işinizi görmez miydi, belirttiğin özelikler tam matkap! Bu motoru da ilerde başka projede kullanırsınız.

verdiginiz bilgilere tesekkurler .ben en kisa zamanda surucu temin edecegim.;)son bir soru asagidaki resimde surucu tezgahin altinda kumanda paneli ustte ,bu tip suruculer mevcutmu ?
zpsurjqyebl.jpg

verdiginiz bilgilere tesekkurler .ben en kisa zamanda surucu temin edecegim.;)son bir soru asagidaki resimde surucu tezgahin altinda kumanda paneli ustte ,bu tip suruculer mevcutmu ?
zpsurjqyebl.jpg
Paneli taşınabilen veya klemens ile uzakdan kontrol edebilirsiniz, çoğu modelin standart donanımıdır. Extra olanlar plc haberleşmeleri rs485 vs. buda sizin için ultralüx bir ihtiyaçdır

Bu motor keseinlikle 2 sargılı bir motor birisi yüksek devir diğeri düşük devir!0,4kw sürücü var piyasada burada sürücüyü bence düşük devire bağlayın çünkü küçük devir de motor daha güçlüdür diye biliyorum.Sürücü sayesinde 3-4 katı hıza ulaşabilirisniz!Bu hız sizin için yeterli değilse yüksek hıza bağlarsınız!Ama yüksek hız düşük hız kadar güçlü olmayabilir!

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri