TNY267 12 volt 1 amper smps

0M42

Katılımcı Üye
Arkadaşlar merhaba, 12 volt 1 amper smps beslemeye ihtiyacım var internette biraz araştırma yaptım en kolay ve sade aşağıdaki TNY267 ile yapılan şemayı buldum.Daha önce tny serisi ile çalışıp tecrübe eden oldumu? Önerileriniz uyarılarınız varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Şemanın linki;

http://girijeshchaubey.blogspot.com/2014/11/12-v-mains-smps-circuit-this-is-fitted.html

Transformatör konusu biraz soru işareti sanırım sanırım kullanılacak transformatörün kodu E25/13/7.Bunu istanbulda nereden temin edebilirim?

Ayrıca devrede 180volt zener kullansam bir sorun yaşarmıyım?

Arkadaşlar bu şemada transformatörü 4.5 x 4.5 mm, 0.4 mm hava boşluklu ferit nüveli olarak belirtmiş (anladığım kadarıyla) ben toroid nüve kullansam aynı işi görür mü?

Peki şikayetler tam olarak neydi ve geri gelen devrelerde arıza olarak neyi yada neleri tespit ettiniz ne konuda sorun yaşadınız?

çoğunlukla entegre patlamıştı giriş kopru diyotlarda patlama benım kullandığım yerde Şebeke 170-240 arası değişiyordu 240 çok yuksek olduğu için patladı deyıp topladım

Datasheet dosyasına baktım 90 ile 265 volt arası çalışma gerilimi olduğu görünüyor.Başka bir sebebi olabilir mi? Ayrıca tranformatör olarak ne kullandınız?
Ve alternatif olarak yerine başka bir devre kullandınız mı bana önerebileceğiniz alternatif bir şema varmıdır?

Arkadaşlar merhaba, 12 volt 1 amper smps beslemeye ihtiyacım var internette biraz araştırma yaptım en kolay ve sade aşağıdaki TNY267 ile yapılan şemayı buldum.Daha önce tny serisi ile çalışıp tecrübe eden oldumu? Önerileriniz uyarılarınız varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Şemanın linki;

http://girijeshchaubey.blogspot.com/2014/11/12-v-mains-smps-circuit-this-is-fitted.html

Transformatör konusu biraz soru işareti sanırım sanırım kullanılacak transformatörün kodu E25/13/7.Bunu istanbulda nereden temin edebilirim?

Ayrıca devrede 180volt zener kullansam bir sorun yaşarmıyım?
THX203H kullanan yukardaki gibi benzer şema 12v 1A kit bende mevcut ve sağlam. Sıfır bir adaptörden söküp içine trafo yerleştirdim.Çünkü smps emi enterferansı radyo dinlemeye imkan vermiyordu. Başarılar dilerim.

Şeması varsa paylaşırmısınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri