TIA Portal'da Simülasyon Özelliği Var mı?

sinanco

Üye
TIA PORTAL da simülasyon özelliği var mıdır?
bilgi rica.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tia portal v12 ile birlikte plcsim v12 de kurup simülasyon yapabilirsin.

teşekkür ederim. bir sorum daha olacak; tia-portal bildiğim kadarı ile scl dilini desteklemiyor. step7 v5.5 de scl ile yaratılmış FB leri Tia-portala transfer edip kullanmak mümkün mü?

TIA Portal da tüm dilleri kullanabiliyorsun. Step 7 de yaptığını (migrate yaparak) TAI da kullanabiliyorsun.

tia portalda s71200 için simulasyon yok diğer s7 300 ve 700 için plc sim aynen var değişen hiç bir şey yok simulasyon deyince plcsim açılıyor

siemens tia portal v12 ile simatic s7 plcsim v12 programını yayınladı. daha deneyemedim ama bu programla simülasyon yapabileceğini düşünüyorum. denedikten sonra tekrar yazarım

Üretici firma diyor ki;
SIMATIC S7-PLCSIM simulates a controller for functional testing of user blocks and programs for S7-300 and S7-400 on the programming device/PC.​
SIMATIC S7-PLCSIM programlama cihazı / PC S7-300 ve S7-400 için kullanıcı blok ve programların fonksiyonel test için bir denetleyici taklit eder.

Online access and test functions of the programming tools can be carried out in exactly the same manner as with a real controller.​
Sistemde erişimi ve programlama araçları test fonksiyonları gerçek bir kontrol ile tam olarak aynı şekilde gerçekleştirilebilir.

Yani, S7 1200 simülasyonu için, elde var 0 (sıfır)...

.

siemens en iyi müşterilerinden biri türkiye olmasına rağmen ne türkçe kılavuz neden bilgi yayımlamıyor ayrıca siemens üretimi durdurduğu s7200 serilerinin microwin programını bile daha yeni free yaptı
siemens in en iyi dostu para siz simule edemezseniz mecbur plc alacaksınız diye düşünüyor bence bilirsiniz s7 200 lerin bile similatör programı bi isponyol tarafından yapılmıştır siemens bu konuda tamamen ticari hareket ediyor

Üretici firma diyor ki;

SIMATIC S7-PLCSIM simulates a controller for functional testing of user blocks and programs for S7-300 and S7-400 on the programming device/PC.​
SIMATIC S7-PLCSIM programlama cihazı / PC S7-300 ve S7-400 için kullanıcı blok ve programların fonksiyonel test için bir denetleyici taklit eder.

Online access and test functions of the programming tools can be carried out in exactly the same manner as with a real controller.​
Sistemde erişimi ve programlama araçları test fonksiyonları gerçek bir kontrol ile tam olarak aynı şekilde gerçekleştirilebilir.

Yani, S7 1200 simülasyonu için, elde var 0 (sıfır)...

.
Merhaba arkadaşlar elde var 0 (sıfır ) değil ben baya uğraştım ve simülasyonla S71200 ve S71400 ü aynı anda çalıştırdım işte ispatı...istediği kadar real controller gerçek kontrolur olması gerekir desinler.Oluyor alın size ispat....;)

Ekli dosyalar

• TIA PORTAL V13 SIMULASYON İLE AYNI ANDA.docx
    164.4 KB · Görüntüleme: 123

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular