Tia Portal V15 Simülasyon Sorunu

Arkadaşlar Tia Portal V15 Kullanmak İstiyorum Ancak Fiziksel Cihaza Sahip Değilim Simülasyon Kullanmak İstiyorum Bir Çok Video İzledim Ancak Tia Portal İle SPS-Visu Arasında Bağlantı Kurmayı Başaramadım Bu Konuda Ayrıntılı Olarak Yardımcı Olabilecek Biri Varmı Yaptığım İP Ayarları Fotoğraflarda Mevcut.

Ekli dosyalar

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    62.8 KB · Görüntüleme: 336
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    181.7 KB · Görüntüleme: 295
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    37.3 KB · Görüntüleme: 279
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba, eklediğin son resimde S7 300 görünüyor 1500 seçmene rağmen. Yazı mı o yoksa default mu geliyor anlaşılmıyor. Yerinde olsam PLC modelini yükseltir delay time'ları da arttırıp tekrar denerim. Bağlantı zamanıyla ilgili bir sıkıntı vardır.

Merhaba, eklediğin son resimde S7 300 görünüyor 1500 seçmene rağmen. Yazı mı o yoksa default mu geliyor anlaşılmıyor. Yerinde olsam PLC modelini yükseltir delay time'ları da arttırıp tekrar denerim. Bağlantı zamanıyla ilgili bir sıkıntı vardır.
Teşekkürler Benimde Sen Söyleyince Dikkatimi Çekti Tekrar Denemem Gerekli

plc simulation cannot be started because no compatible simulations application is installed

install simatic s7-plcsim v15 and try again

uyumlu simulasyon uygulaması kurulmadığı için plc simülasyonu başlatılamıyor

simatic s7-plcsim v15'i yükleyin ve tekrar deneyin

Diye Bir Hata Çıkıyor Oysa PLCSIM Kurulu

şöyle bir video buldum izlemediysen deneyebilirsin. eğer hala olmuyorsa tia portalı güncelleyebilirsin.

help - installed softvare - check for updates.

şöyle bir video buldum izlemediysen deneyebilirsin. eğer hala olmuyorsa tia portalı güncelleyebilirsin.

help - installed softvare - check for updates.

Denemediğim Yöntem Kalmadı Tia Portal V15 i Defalarca İndirdim Bilgisayara Format Bile attım Ancak Güncelleme Yaptım Ancak PLCSIM Hatası Almaya Devam Ediyorum Kurduğum Sürüm Uyumlu Değil Hatası Alıyorum Bana Elinde Uyumlu Çalışan Sürüm Olan bir Arkadaş Yardımcı Olabilir mi Lütfen Artık Kafayı Yemek Üzereyim

tıa portalı yönetici konumunda çalıştırırsan sorun kalmaz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri