Tia portal v14 plc_sım part file not found hatası

Maestra

Üye
Merhabalar, TIA Portal V14'ü kurdum fakat fotoğrafta belirttiğim gibi dosya bulunamadı hatası alıyorum, basit bi hata gibi duruyor ama anlamadım.Karşılaşan veya çözebilecek var mı?

Çok teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• sım hata.png
    sım hata.png
    77.5 KB · Görüntüleme: 213
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar tia portal v1
3 yüklü gayet güzel kullanıyordum similasyon programını ve kendı programını .fakat similasyonu actıgımda bu hatayı alıyıorum. compile yapıyorum normal download deyince set pg ayarları na giremiyorum yardımcı olurmusunuz.tekrar silip yükledim probramı olmadı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29.5 KB · Görüntüleme: 95
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    35.4 KB · Görüntüleme: 86
Merhaba arkadaşlar tekrar.

Sorunu çözdüm.

Ben forumdaki PLC SIM exe'sini direkt indirip çalıştırınca kurulum dosyalarını bulamamış program.

Sıemensin sitesinde 2 tane dosya var PLC SIM adında, 1.1 GB toplam ikisi.Onları indirip öyle kurmayı deneyin :) Kolay gelsin

Selwm arkadaşlar tia v13 yükledim compale yaptım sonra dowload dedim interface ayarları sectim starr searc dedüm ama hala bağlantı kuramıyor scan complated diye bileyler ywzıyor alt kısımdw

Ekli dosyalar

• E92F81D1-7E9D-4DF3-B8E3-3E76F7BBBF03.jpeg
    E92F81D1-7E9D-4DF3-B8E3-3E76F7BBBF03.jpeg
    645.9 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba arkadaşlar tekrar.

Sorunu çözdüm.

Ben forumdaki PLC SIM exe'sini direkt indirip çalıştırınca kurulum dosyalarını bulamamış program.

Sıemensin sitesinde 2 tane dosya var PLC SIM adında, 1.1 GB toplam ikisi.Onları indirip öyle kurmayı deneyin :) Kolay gelsin
TEŞEKKÜRLER

selam tia portal ile s7300 e bağlamnmak istiyorum adaptörüm mevcut hangi bağlantı ayarlarını secçmem gerekli.hata veriyor tia portal programında.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri