TIA Portal Period Hesaplama

Arkadaşlar merhaba,

Girişinden gelen sinyale göre oluşan zamanı hesaplamak istiyorum. aşağıdaki gibi bir block yaptım. Yaptığım block girişine 1 sn lik bir clock bağladım ve sonucu 60 ile çarpınca 1 dk yı bulmam gerekirken farklı bir sonuç çıkıyor. Cycle time ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı rica ederim.
1651793868692.png

1651793850193.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar merhaba,

Girişinden gelen sinyale göre oluşan zamanı hesaplamak istiyorum. aşağıdaki gibi bir block yaptım. Yaptığım block girişine 1 sn lik bir clock bağladım ve sonucu 60 ile çarpınca 1 dk yı bulmam gerekirken farklı bir sonuç çıkıyor. Cycle time ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı rica ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 87393

Ekli dosyayı görüntüle 87392
Merhabalar;
Counter artırmayı rising edge altında saniyede bir kere yaptırmanız ve sadece yükselen veya alçalan kenarda bu işlemi yaptırmanız gerekiyor gibi kenarı ,

Blok içine her cycle içinde girildiği için nCounter değeri her cycle da artıyor. Yapılan işlemlerde ise cycle time ile ilgili bir bilgi yok. Siz yükselen kenar ile düşen kenar arasında kaç kere bloğa girip çıktığını hesaplamışsınız aslında.

tia.PNG

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri