Tia portal hafıza sorunu

merhaba . tia portal v13 kullanıyorum , counter ile adet saydırıyorum . sayma işleminde sıkıntı yok fakat başka bi fc block ta işlem yapıp plc download ettiğim zaman sayıcıların cv uçları sıfırlıyor yani unutuyor. Counterlerın Cv uclarına Db atatım dediğim gibi saydığında sıkıntı yok ama plcyi her dowload ettiğim zaman sıfırlıyor.ayrıcı db lerın hepsi retain olarak işaretli. dowload ederken local olarak seçebileceğimiz bir yer varmı yada ne yapmalıyım . şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tesekkurler deneyecegim . Birde plc stop moduna almadan download etmek mümkünmü S7-1200 için

Tesekkurler deneyecegim . Birde plc stop moduna almadan download etmek mümkünmü S7-1200 için
mümkün değil.zaten program atarken ilk yükleme sayfasında ilk açılan pencerede cpu kapatman gerektiği(stop all) söylüyor.daha sonra programı yükledikten sonra yine benzer pencere açılıyor ve orada istersen (start) secenegini secebiliyosun.secmezsen programı cpu ya atar.ama start konuma gecmez.stopta bekler.ta ki sen start verene kadar.

C0--Cn tane counter buradan retentive yapılabiliyor deneyin.
1614501175492.png

Ekli dosyalar

• 1614501133936.png
    1614501133936.png
    70.8 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye