Teyp soketi arıyorum

veli dayı

Üye
resimdek gibi 2013 model renaut teyp seoketini arıyorum birkaç tane buldum ama çok pahalı bunu kendimiz yapamazmıyzı yada nerden buluruz ???

Ekli dosyalar

• IMG-20200618-WA0000.jpg
    IMG-20200618-WA0000.jpg
    152.6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20200618-WA0003.jpg
    IMG-20200618-WA0003.jpg
    158.7 KB · Görüntüleme: 34
Moderatör tarafında düzenlendi:
http://www.renaultfanclub.com/renau...220rf-teyp-direksiyon-kumanda-baglantisi.html

AGC-1220RF
https://www.google.com/search?q=AGC...hrome..69i57j69i60l4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://tr.aliexpress.com/item/32855242435.html

soket.png

lnkleri inceledim fakat pek birşey anlamadım forumdakş vatandaşlarda pek bir çözüm önerisi sunamamışlar...
çinden getittirim desem 1 aydan önce gelmez.. diğer türlü nasıl olur bilemedim ?
neyse yarın çıkıp bir kaç elektronikci gezecem belki bir çözüm sunarlar
bu arada ben bu teybi arabaya bağlamıyacam br müddet evde kullanacam yani ses alayım elektrik bağlim kafi...

Ne istediğinizi anlatamıyorsunuz, ilk mesajda soket nasıl yapılır nereden bulunur sorarken ikincisinde sırf bağlatıları yapayım kafi evde kullanıcam diyorsunuz.

yani ses alayım elektrik bağlim kafi...
Başka ne yapılabilir ki zaten :D, soketi diyelim bulduk 8 küsür kargo 10 lira ... Sn. @arkaplan ın verdiği linklerde de zaten yeterince bilgi var. Sizin yerinize biz mi bağlayacağız nasıl bir çözüm bekliyorsunuz merak ediyorum.

Ne istediğinizi anlatamıyorsunuz, ilk mesajda soket nasıl yapılır nereden bulunur sorarken ikincisinde sırf bağlatıları yapayım kafi evde kullanıcam diyorsunuz.

Başka ne yapılabilir ki zaten :D, soketi diyelim bulduk 8 küsür kargo 10 lira ... Sn. @arkaplan ın verdiği linklerde de zaten yeterince bilgi var. Sizin yerinize biz mi bağlayacağız nasıl bir çözüm bekliyorsunuz merak ediyorum.

bu teybin orjinal soket li kablosu 80 -90 lira
ayrıca bu teyp te aux blutut usb özelliği de var yani ben hepsini kullanmayacam sadece normal radyosunu kullanacm sizde beni yanlış anlamısınız...

s.a arkadaşlar özellikle renault dacıa marka aracı olanlar okursa sevinirim....
bende renault sembol clio araçların orjinal teybi var elimde bunu evde güç kaynağı ve hoparlör bağlayarak çalıştırıyorum ama yaklaşık 10 -15 dk sonra kendiliğinden kapanıyor.
ilk başta aşırı ısınıp kendini korumaya alıyor diye düşündüm ama öyle aşırı bir ısınma yok forumlarda araştırma yapınca ayn sorun birçok insanın başına gelmiş ama kesin bir çözümü yoktur. kimisi yazılımsal diyor kimisi sigorta ile alakalı diyor kimisi renault servisinden çizdüler diyor kimisi teybi direk aküye değil kontağa bağlamışlar diyor herkes birşey yazmış ben bunu evd enasıl çözerim acaba başına gelenler yazarsa sevinirim....

Güçkaynağının çıkışına teyp besleme giriline 1000uf kondansatör bağayıp deneyin belki kapanmaz. Yada bir akü kullanın.

Teypte araç kullanımına göre düşünülen bir özellik var.
Yani araç için konuşuyorum.
Kontağı açmadan açma tuşuna basılırsa teyp aküyü bitirmemek adına 20 dakika sonra kapanır.
Kendimde kullandım.

Yapacağınız iş kontak besleme ucuna 12 volt vermek.
Zannedersem sarı kablo idi.
Yinede emin olmak için teyp soket resmini atın bakalım.

Çıkmacılara bak

hiç bir yeri arama, zaman kaybı , neden kabloları keserek birbirine bağlamıyorsun? ( Soket yerine )

Sorun teybin arkasinda erkek soke var. Disi soket arkadasin elinde yok.

Kablolar nasil baglanacak?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri