Termosifon devre kartı hakkında

Seskuec

Üye
Herkese merhabalar bugün termosifon dan patlama sesi geldi açtım baktım 300 v varistör patlamış... Varistörü geçici olarak iptal ettim kart ve termosifon çalışıyor düzgün.Kafama takılan şu kartın üzerinde cam sigorta vs yok varistör kendini kısa devre yaptığı zaman neden karta cam sigorta koymamışlar? Açıkçası ben varistörün sol ayağına cam sigorta koyup öyle karta montaj yapmak istiyorum sorun olurmu... Görsel deki gibi montaj yapacağım
IMG_20190926_134738.jpg
IMG_20190926_135212.jpg

Varistörü mü koruyacaksınız ? Bırakın kendini feda etsin elektronik kart için . Benim için önemli olan varistör kart değil diyorsanız bilemem . Gene geldik sami baba @sami inci nedense varistöre .

Varistörü mü koruyacaksınız ? Bırakın kendini feda etsin elektronik kart için . Benim için önemli olan varistör kart değil diyorsanız bilemem . Gene geldik sami baba @sami inci nedense varistöre .
Ben öyle yapmak istemedim aslında kısa devre olduğu zaman kartı komple korumaya alsın istiyorum hatalı bir anlatım oldu... Birde bugün elektronik malzeme satan yerde 400 v vardı 300 bulamadım yüksek değerde taksam sorun olurmu?

sigortayı 220 pinine koymanız gerekir..

sigortayı 220 pinlerine koymanız gerekir..
Normal 32 amperlik sigorta var ben onun haricinde cam sigorta montajı yapmak istedim varistör kısa devre durumuna düştüğü zaman karta gelen elektrik kesilsin istemiştim boş bir zamanimda bakacağım tekrar

Normal 32 amperlik sigorta var ben onun haricinde cam sigorta montajı yapmak istedim varistör kısa devre durumuna düştüğü zaman karta gelen elektrik kesilsin istemiştim boş bir zamanimda bakacağım tekrar
@hearthief üstadın söylediği kartı komple koruyacak bir sigortayı besleme girişine seri bağlayın . Sizin 32 amperlik sigorta ( Evde 32 amper sigortanın ne işi var o_O Hemde 2,5 luk tesisatta ) tesisatı koruyor termosifonu değil .

Son düzenleme:
@hearthief üstadın söylediği kartı komple koruyacak bir sigortayı besleme girişine seri bağlayın . Sizin 32 amperlik sigorta ( Evde 32 amper sigortanın ne işi var o_O Hemde 2,5 luk tesisatta ) tesisatı koruyor termosifonu değil .
Evin tesisatını geçen sene yeniledim 6 mm kablo ile...32 amperlik sigortayı maalesef kendi servisi koydu sanırım kolaylarina nasıl geliyor ise o yönde hareket ediyorlar...B tipi 16 amperlik sigorta ile onuda değişeceğim inşallah... 400v varistör var yaşadığım şehirde maalesef 300 olanı bulamadım ne önerirsiniz

Örnek:Kırmızı kabloları giriş Pini kabul edin...Siyahları ise sigorta dan gelen kablo kabul edin tam olarak yapmak istediğim bu size yazı olarak anlatmakta zorluk çekiyorum
IMG_20190926_145618.jpg

mantığınız yanlış, internetten okuduğunuz şeylerle iş yapmayın..
Estağfurullah internet ile hareket edecek düzey de bir insan değilim kendi mantık çerçevemde ve fikir alışverişinde bulunarak olacabilecek en mantıklı işi yaparım

Son düzenleme:
Örnek:Kırmızı kabloları giriş Pini kabul edin...Siyahları ise sigorta dan gelen kablo kabul edin tam olarak yapmak istediğim bu size yazı olarak anlatmakta zorluk çekiyorum Ekli dosyayı görüntüle 57615

Olması gereken uygulama bu şekilde ama uygun güçte sigorta kablo ve bağlantı elemanları ile olur. O sigortadan rezistans gücü geçiyormu geçmiyormu ona göre düzenleme yapmanız gerekir.

Sadece kontrol devresi ise uygun amperde bir sigorta takmanız en mantıklısı.

Yoksa bu varistör kısa devre olduğunda hattın başındaki en güçlü sigortayı attırmak isteyecek belkide attıramayacak. Çünkü aradaki kablo direnç gibi davranacak belkide.

Olması gereken uygulama bu şekilde ama uygun güçte sigorta kablo ve bağlantı elemanları ile olur. O sigortadan rezistans gücü geçiyormu geçmiyormu ona göre düzenleme yapmanız gerekir.

Sadece kontrol devresi ise uygun amperde bir sigorta takmanız en mantıklısı.

Yoksa bu varistör kısa devre olduğunda hattın başındaki en güçlü sigortayı attırmak isteyecek belkide attıramayacak. Çünkü aradaki kablo direnç gibi davranacak belkide.
Evet bu kartın aynı zamanda arka kısmında iki adet pin giriş yeri var onlar ise termosifondan çıkan 2 adet rezistans ayağına giriyor ve hemen yanında ısı termik devresi kartı var bir soket de ona giriyor o şekilde montaj gerçekleşiyor. Şuan kart varistör olmadan çalışıyor yerine 400 v değerinde varistör lehimlesem olurmu maalesef bulamadım ama tekrar araştıracağım aynı değer de bulmak için

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri