Tercih Ettiğiniz Motion Control Sistemleri ve Nedenleri?

DeisS

Üye
Merhabalar değerli forum üyeleri ustalarım.
Motion control işlerinde tercih ettiğiniz sistemler nelerdir ve neden tercih ediyorsunuz?
Farklı markalarda yaşadığınız zorluklar nelerdir?
3 adet servo motorun birlikte kontrol edileceği bir projem var ve bununla ilgili ürün secimi yapmak istiyorum.
Burada doğru ürünü ve destek konusunda sıkıntı yaşamayacağım ürünleri tercih etmek istiyorum.
Bu nedenle her türlü fikirleriniz benim icin onemli.
Şimdiden yardımlarınız icin teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kardeş,daha önceleri iki eksen motion kontrol uygulaması yaptım ancak kartını kendim ürettim,arm işlemciye program yazarak çalıştırdım.Piyasada oldukca fazla bu tarz ürünler var.Hangisi iyidir hangisi kötüdür bilemem ancak geçenlerde bir arkadaşımın vasıtası ile elime bir kart geçti ve inceleyince çok hoşuma gitti.en güzel tarafı içerisine kendiniz kod yazabiliyorsunuz.izolasyon kartını ürettim yakında testlere başlayacagım.Güzel sonuclar alırsam burda da paylaşırım.8 eksene kadar destekliyor ve youtubede yapılmış harika projeler var.Destek konusunda fazla birşey beklemeyin ancak kendi forum sitesinde arayınca birşeylere ulaşabiliyorsunuz.Fiyatıda oldukca makul.inceleminizi tavsiye ederim.
Kartın ismi dynomotion Kflop
kolay gelsin.

Uygulamanın durumuna göre farklı seçimler olabilir ancak şahsi olarak Simotion, TwinCat NC ve CodeSys Soft motion ile bir çok uygulamaya çözüm bularbilirsin.

Uygulamanın durumuna göre farklı seçimler olabilir ancak şahsi olarak Simotion, TwinCat NC ve CodeSys Soft motion ile bir çok uygulamaya çözüm bularbilirsin.
Ustam Delta kataloğunda AX-8 serisi bir Soft motion var acaba iş görürmü fikriniz nedir?

Screenshot_3.png

Şahsen kullanmadım ancak fazlası ile işini göreceğini düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri