Temel Elektronik Egzersizleri Hakkında

Orxan

Üye
Selamlar. Temel elektronik bilgim var fakat eksikliklerim çoktur o yüzden aşağıdakı udemy kursuna başlamak istiyorum

https://www.udemy.com/course/arduinoya-baslayacaklar-icin-temel-elektronik/

Size sorularım bu kursda bitirdiğim her video konusuna ait sorular çözmek egzersiz yapmak istiyorumki aklımda kalsın. Türkçe olarak bu böyle bir egzersiz siteleri varmı? Bildiğiniz?

Kısacası elektronik dersi nasıl çalışılır öğrendiğimiz bilgilerin akılda kalması için?

Elektronik çok fazla pratik gerektirir. Düşük gerilimler ve akımlarla uğraştığın için riski az olur.
Gerekli ekipmanlar; multimetre, havya, lehim, lehim pompası, bread board, delikli pertinaks(delikli-plaket), gerekli temel direnç, transistör vs. toplayarak, hobi elektroniği ile ilgili basitten başlayarak uygulamalar yapmanı tavsiye ederim. Board kullanırsan bir elemanı defalarca kullanbilirsin, pertinaksta lehimlediğin için çıkma olarak kullanırsın. Elektronik elemanlar hassas olduğu için zorunlu kalmadıkça çıkma eleman kullanmamaya dikkat et. Youtube'da uygulama videoları mevcuttur. Ayrıca sanal uygulama Multisim ve Proteus üzerinden yapabilirsin. Udemyden temel bir kurs işini görebilir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben aslında laptop onrarımı ile uğraşıyorum. Temel elektronikde eksiklilerim var onarım için temel elektroniği iyi öğrenmek istiyorum. O yüzden sordum

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri