Telemetrik fotoselli kronometre

Arkadaşlar merhaba u şeklinde bir parkur giriş ve çıkış ta sensör (fotosel) girişte süre başlayacak çıkışta duracak ve bu süreyi RGB ekrandan görmem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
mantık ekteki fotoğraf gibi

Ekli dosyalar

• F9978189-08B2-4DE2-B857-4D4C7027638C.png
    F9978189-08B2-4DE2-B857-4D4C7027638C.png
    15 KB · Görüntüleme: 26
Arkadaşlar merhaba u şeklinde bir parkur giriş ve çıkış ta sensör (fotosel) girişte süre başlayacak çıkışta duracak ve bu süreyi RGB ekrandan görmem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
mantık ekteki fotoğraf gibi
mikrodenetleyici mi plc mi kullanacaksın. timer a fotosel i bağlarsın zaman rölesi durması içinde bitiştekini bağlarsın .rgb ekranlı olan zaman rölesiyle olr.

Bununla ilgili araştırma yaptım entegre ile denedim fakat verim alamadım tutmuyor saniye aynı olmuyor kaldıki saliseyi yapmak entegreyle çok zor hassas

Bununla ilgili araştırma yaptım entegre ile denedim fakat verim alamadım tutmuyor saniye aynı olmuyor kaldıki saliseyi yapmak entegreyle çok zor hassas
Siz büyük ihtimalle programda hata yaptınız,1 Mhz de çalışan miikroişlemci bile saniyede bir milyon işlem yapıyor demektir,yani saniyenin milyonda birini bile algılatabilirsiniz.çok hassas ölçümler yapmak istiyorsanız interrupt lı start ve stop vermeniz,assambler veya c gibi daha düşük seviyeli diller seçmeniz ve/veya yüksek hızda işlemciyi çalıştırmanız gerekir.
25 sene evvel 4Mhz lik kristalle 24 saatte 1 saniye sapma hassasiyetinde bir cihaz yapmıştım,bu günün teknolojisinde en dandik işlemci bile 20Mhz de çalışıyor.Demek istedigim şuki yapılamaz diye birşey yoktur yeterki geregince ugraşın.
Benim tavsiyem içinde real time counteri bulunan stm32 serisi bir chip ile yapmanız.

Ardunyo ile çok rahat nanosaniye hassasiyetli yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri