Telefon hatlarında kablo turu secimi ve paralel bağlantının avantaj ve dezavantajları hakkında

omrdml

Üye
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
9
Puanları
1
Yaş
35
Öncelikle hepinize merhaba,

Sanayideki is yerimizin telefon-internet hattındaki kopukluk sebebiyle kutudan gelen yaklaşık 80 metre kabloyu yenilemem gerekmekte. 4 telli telefon kablosu mu yoksa kaliteli bir cat6 kablo ile mi bunu yapmamı önerirsiniz?

Bir ikinci sorum da kablo ıletim direncini düşürmek adına cat 6 kablonun yada 4 telli telefon kablosunun perlerini kendi aralarında paralel bağlayıp iki ana hat kablosu elde etmek kesiti artırarak ıletim direncini düşürür düşüncesindeyim. Lakin sistemin snr margin değerine olumsuz bir etkisi olur mu? Bu konu hakkındaki de değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler. Iyi gunler.
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

kral kobra

Profesyonel Üye
Katılım
15 Mar 2019
Mesajlar
1,600
Puanları
1,306
Konum
Kocaeli
Kopukluk telefon hattında mı yoksa internet hattında mı? önce bu net bir şekilde belirlenmeli. Telefen kutusundan sanayideki iş yerinize kadar olan hat telefon hattıdır, modemden sonraki kısım internet hattı. Telefon dağıtım kutusundan işyerine kadar harici tip telefon kablosu ile gelir, modemden sonra wi-fi ve/veya cat6 ile dağılım olur. Data dağıtımı için 80m-90m cat6 kabloda sınır değerdir.
 
Konu Sah
omrdml

omrdml

Üye
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
9
Puanları
1
Yaş
35
Kusura bakmayın yanlis bir ifade olmuş. Telefon hattimizda problem.
 
Konu Sah
omrdml

omrdml

Üye
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
9
Puanları
1
Yaş
35
Değerli yorumunuz icin teşekkür ederim. Bir de bu paralel bağlamayla ilgili fikrinizi ogrenebilir miyim?
 

Forum istatistikleri

Konular
118,105
Mesajlar
832,152
Kullanıcılar
429,488
Son üye
SeyitEren123

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Üst