Teknik eleman bu kadar ucuz mu?

selam yine siz 1000 tl üzeri aliyorsunuz bnim aldığım 600 tl artı sigorta yok.. hadi buyrun

merhaba yukarda yazıp stem eden arkadaşlar bu arkadaşın yazdığını okuyun arkadaş daha yaş 24 doğruysakı doğrudur aldığı maaş 600 tl servan63 arkadaşımız daha fazla kazanmasını ıstemıyormu? tabıı kı ıstıyor ama yanlış anlamasın servan63 arkadaş meslekte tecrube olarak kendıne guvenı yok yarın meslekte ustalaştımı o zaman 600 tl değıl 6000 tl olur maaşi aza kanaat getırmıyen çoğu bulamaz ben teknisyenım ben teknikerım yok muhendısım bıraz kaba konuşcam özür dilerım kim takar yalova kaymakamını işveren iş işter varsa iş tecruben maaş tecruben kadar ıstersın ole diplomam var bu maaşi ısterım şu maaşi ısterım bence olmaz işverende işini bilir ıyı akşamlar

selam yine siz 1000 tl üzeri aliyorsunuz bnim aldığım 600 tl artı sigorta yok.. hadi buyrun

maaş konusunda teknisyen ya da teknikerin kendini iyi yetiştirmesi ve pazarlayabilmesidir yüksek fiyatlara çalışmak bana göre. Ben teknikerim 15 aylık tecrübe edindikten sonra piyasaya 2 yıl ara verdim şuanda tekrar piyasadayım ve ayrıca üniversitede mühendislik okuyorum, buna rağmen yaklaşık 1 haftada sadece internet aracılığıyla iş buldum ve gayet iyi bir maaş alıyorum. Çalıştığın sektör de önemli tabi ama en önemlisi mühendis teknisyen tekniker farketmez kendisini iyi yetiştirmeli, ufkunu geniş tutmalı, teknik olarak doyumsuz olmalıdır. Kimse üstüne alınmasın ama piyasada gördüğüm birçok teknik eleman öğrendiği 2 işin ardından ben oldum moduna geçip kendini öğrenmeye kapatıyor. Birde heyecan olmalı insanın gözünde, mülakata girdiğin zaman karşındakine o heyecanı verebilmelisin.

600 lira ustalaştımı 6000 lira mı olur ? Sen İsviçre'de filan mı yaşıyorsun?

Bu hikaye büyük umutlar ile işbaşı yapan, sistematik olarak eğitimsiz bırakılan bir nesle anlatılan hikayeden başka bir şey değildir.

Tıpkı 500 lira ile borsaya girip 2 senede 500.000 lira yapanların hikayelerinin anlatıldığı gazetelerin finans köşelerinindeki tuzak hikayeler gibi. Ya da İstanbul'a her gidenin film artisti olacağı anlatılan Anadolu insanı gibi.

Tekniker hele bir evlenir çoluk çocuğa karışırsa bir de ev kredisi çekerse boynuna tasma geçmiştir. Kaçacak hiç bir yeri kalmaz. Zaten işveren bekar teknikeri pek sevmez. Hadi evlenmiyormusun hadi çocuk yapsanıza al bir araba gezin gibi telkinlerin aslında işveren tarafından gönül rızası ile istenen bir durum değil işverene gebe kalma durumudur.

Ben 10 yıldır bu işin içindeyim görmediğimiz kalmadı.

Sen 6000 lirayı rüyanda görürsün arkadaşım.

sayın bursalı arkadaş o kelımeyı nasıl yazdığımı tahmın edemıyorsan bıyerde hata var demektır 600 alıyorum demıştı lafın gelışı bende 6000 olur dedım bukadarda abartılı olmıyacağını anlamıyacak kadarsan ne dıyeyım :)kusura bakma emı lafın yerı geldımı babam olsa esırgemem:)

ama 600 tl ıle kalmıyacağı kesın arkadaşımız tecrube kazandıkça emeğının karşılığını patronundan alacaktır okadarda afedersınız saf değıl elektrıkçıler

6000 lirayı bıraktım 20 yıllık usta bir tekniker olarak 2.500 TL alan şanslıdır.

merhaba boşverelım bu konudada polemik çıksın dıye canatanlar var onları sevındırmıyelım şukadarını soylıyeyım askarı ucret tam bılmıyorum 700 tl cıvarındayken elektrik teknikerı 2500 tl alıyorsa bence şukretmek lazım yukardakı yorumumda yazdığım gıbı aza şukretmıyen çoğu bulamaz allah bereket versın demelı ıyı geceler

hemen hemen herkez haklı forumda arkadaşlar yaptıgımız işler büyük ama aldıgımız maaşlar düşük arkadaşlar allah herkezin yardımcısı olsun...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri